Viimane võimalus külastada näitust „Kadriorg 300. Valitsejad, supelsaksad, kunstnikud“

Alanud on viimane nädal, mil on võimalik külastada Kadrioru lossi- ja pargiansambli 300. aastapäevale pühendatud näitust ja osaleda sellega kaasnevates publikuprogrammides. Näitus on kummardus sellele unikaalsele arhitektuuriteosele ja kultuurimälestisele. Külastajad on näitusele oodatud kuni 21. oktoobrini.

Kadrioru ajaloos on huvitavad ja väärtuslikud kõik kihistused – olles algselt tsaaride esindusloss, sai sellest 19. sajandil valitseja pere ja kaaskonna suvituspaik, mis kannustas kohaliku kuurortelu. 20. sajandi poliitilised murrangud tähendasid Kadrioru jaoks teekonda Vene keskvõimu sümbolist Eesti Vabariigi kultuuripärandi ühe hinnalisema mälestiseni.

Poliitilised, majanduslikud ja maailmavaatelised protsessid on näitusel esitatud kaudsete tunnistajate kaudu. Kaardid, ehitusjoonised, gravüürid, fotod, heli- ja videosalvestised on oma ajastu dokumendid, neile lisavad emotsiooni ja päriselus toimumise veenvust esemed, mis ei ole küll otseselt Kadrioruga seotud, kuid esindavad oma aega, annavad edasi selle hõngu ja maitset – ajaloolised kostüümid Aleksandr Vassiljevi kollektsioonist, aksessuaarid, mänguasjad, portreed jm.

Seda, mida ei ole võimalik näha, esitatakse sõna kaudu – kuraatorite koostatud audiogiid toob esile mõned värvikad leheküljed Kadrioru ja sellega seotud inimeste 300-aastasest loost. Audiogiidi loomist on toetanud Kultuuriministeerium.

Näitusel on eksponeeritud teosed ja esemed järgnevatest kogudest: Aleksandr Vassiljevi Fond, Eesti Ajaloomuuseum, Tallinna Linnamuuseum, Tallinna Kirjanduskeskus, SA Virumaa Muuseumid, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Tartu Ülikooli muuseum, Narva Muuseum, Enn Kunila kollektsioon, Jaanus Idla kogu, Eesti Kunstimuuseum.

Näituse publikuprogrammid:

17.10 kl 18.00 Kohtumine teatrikunstnikuga Kustav-Agu Püüman.

Ajaloolise kostüümi lavaelu. Järgneb kuraatoriekskursioon

Näituse finissage üritused pühapäeval, 21. oktoobril:

14.00 kuraatoriekskursioonid eesti ja vene keeles

16.00 kuraatoriekskursioonid eesti ja vene keeles

Alates esmaspäevast, 22. oktoobril 2018 on Kadrioru kunstimuuseum seoses remondiga suletud. Muuseum avatakse jälle detsembrikuu alguses uue suurejoonelise näitusega „Alguses olid … Köler ja Weizenberg“.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht