Viinistu Kunstisadama kunstiresidentuur alustab

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Sel suvel avab Viinistu Kunstisadam esmakordselt kunstiresidentuuri programmi. Esimeseks osalejaks on Põhjamaade ja Baltikumi Noore Kunstniku Auhinna peapreemia võitja Kristine Krauze-Slucka.

Viinistu Kunstisadam on Balti- ja Põhjamaade mitmekülgsete kunstisündmuste toimumise paik, mis on koduks ainsale Eestis asuvale erakunsti muuseumile. Juba millenniumi algusaastatest, mil Jaan Manitski muuseumi koos sadamaga käima lükkas, on Viinistust kujunenud unikaalne koht oma atmosfääri ja tugeva vabaduse maiguga.

Residentuuri avamine on osa juba aastaid Viinistut saatvast missioonist luua võimalused loometööks. “Ruumi meil jagub ning nagu paljud külastajad ja loomeinimesed on täheldanud – aura on hea!” särab Jaan Manitskil silm Viinistust rääkides. Residentuuris oodatakse osalema kunstnikke nii Eestist kui ka väljastpoolt.

Esimesena osaleb Viinistu kunstiresidentuuri pilootprogrammis Kristine Krauze-Slucka, Läti Kunstiakadeemias magistriõpingud lõpetanud silmapaistev noor kunstnik, kelle looming kombib analoog- ja digimeedia piire. Kasutades oma töödes erivormilisi taimi, kineetilisi hüperobjekte, tehismaterjale ja elektroonilisi seadmeid, tõstab ta fookusesse inimese ja looduse vahelise suhte.

“Ma olen tohutult õnnelik selle võimaluse üle. Ei jõua ära oodata, mil saaksin tulla Viinistule, avastada ümbrust ja pakatada inspiratsioonist!” lausub augustikuu esimestel nädalatel residenteeruv Kristine õhinal. Innustatud hübridiseerumisprotsessidest, looob kunstnik võimaluse publikul jälgida ning mõjutada mikroprotsesse, avastada uusi materjale ja keskkonnasõbralikke tehnikaid. Residentuuri ajal toimuvad tasuta avalikud töötoad, kus on võimalik õppida erinevaid kaameravabasid fotograafia tehnikaid.

Residentuur hõlmab inspireerivat töökeskkonda, majutust, toitlustust ning võimalust veeta aega looduskaunites paikades. Samuti pakub kunstisadam kunstnikule tuge planeeritavate installatsioonide, näituste, töötubade, seminaride või muude loominguliste väljundite teostamisel. Residentuuri toimumist toetab Viinistu kultuuri- ja konverentsikeskus. Pilootprogrammi õnnestumise korral avatakse sügisel taotlusvooru järgmiseks aastaks.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht