VIRVE PEDARI autoriehete näitus A-galerii Aknagaleriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pedari_kaelaehe Pedari_kõrvarõngad

Kolmapäeval, 15. juunil kell 18 avatakse Virve Pedari 65. sünniaastapäeva puhul A-galeriis väljapanek tema autoriehetest.
Väljapanekut on võimalik näha 16. juunist kuni 16. juulini A-galerii Aknagaleriis (Hobusepea 2).
Virve Pedari sündis 16. juulil 1951. a Kundas, Lääne-Virumaal. Pärast Kunda Keskkooli lõpetamist astus ta 1970. a Eesti Riiklikku Kunstiinstituuti (ERKI) metallehistöö erialale, mille lõpetas aastal 1975. Tema diplomitöö juhendajaks oli professor Leili Kuldkepp.

Virve Pedari

Virve Pedari

Pärast ERKI lõpetamist töötas ta rahvatööndusettevõttes „Kodu”. Samal ajal hakkas ta kavandama ehteid ARS-Juveelile, kus asus aastal 1988 tööle autoriehte kunstnikuna. Hiljem kuulus ta ühendusse Autoriehe OÜ ning oli tihedalt seotud A-galeriiga.
Näitustel hakkas ta esinema juba viimase kursuse tudengina. Tema töid on eksponeeritud ühisnäitustel Eestis ja mujal ning viiel isikunäitusel Eestis. Ta kuulus Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Metallikunstnike Liitu. Tema ehteid on muuseumide kogudes Eestis ja välismaal. Tema ehtekomplekt kingiti president Lennart Meri riigivisiidil Rootsi kuninganna Silviale. Tema loodud ehted rõõmustavad paljusid kandjaid maailma eri paigus. Kolleegide sõnul oli ta neile hea teekaaslane ja kvaliteedi etalon noortele ehtekunstnikele.

Virve on öelnud:
”Ehe iseenesest on ainult põnev kompositsioon, mis kätkeb kindlat ideed. Ta saab suurema ja üldisema tähenduse, kui kohtub oma kandjaga, kelle jaoks ta on mõeldud. Iga ehe on kui üks väike maailm, mis soovib leida oma koha suures universumis.”

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht