Von Krahli Teater annab välja filmikogumiku “Kontakt”

6. märtsil esilinastub Von Krahli Teatri filmikogumik “Kontakt”. Kassett koosneb viiest loost, mis valmisid viie Eesti tulevikulootuse käe all – režissöörid Martti Helde, Maria Reinup, Triin Ruumet, Raigo Saariste ja Vallo Toomla. Filme saab Tallinnas lisaks Von Krahli Teatrile näha ka kinodes Sõprus ja Artis. Muuhulgas linastuvad filmid ka Haapsalus, Tartus, Viljandis, Põlvas jne.

Kassetiga jätkab Von Krahli Teater 2005. aastal “Tabamata imega” algatatud traditsiooni viia kokku uus teater ja uus kinokunst. Toona Eduard Vildet remiksides kohtusid Krahli trupiga sellised režissöörid nagu Andres Maimik, Arbo Tammiksaar, Jaak Kilmi, Rainer Sarnet, Marko Raat ja Marianne Kõrver. Kuna vahepeal on peale kasvanud uus põlvkond filmi- ja teatritegijaid, oli aeg küps järgmiseks peatükiks – “Kontaktiks”.
“Kontakti” viis lugu on nii sisult kui stiililt väga erinevad. Kui “Tabamata ime” puhul oli autoritel ühiseks lähtepunktiks konkreetne alusmaterjal, Vilde kuulsaim näidend, siis nüüd oli stardipakuks teema: kontakt, kokkupuude millegi ebatavalise, ebamaise ja uskumatuga. Argireaalsuse põrkumine fantastikaga, siinpoolse kohtumine sealpoolsega.
Filmides tegi kaasa üle 150 noore filmitegija. Filme ühendab ka tootmisviis. Režissööridele esitati teatri poolt ranged piirangud – väike eelarve ja vähe aega. Kõlab nagu iga teine Eesti film, kui nüüd mõtlema hakata. Siiski, antud juhul kinkisid need piirangud autoritele vabaduse proovida mida iganes, ilma et keegi pärast süüdistama või mõnitama tuleks. Neil oli võimalus hullu panna. Seda vabadust peab noortele andma. Muidu nad hakkavad juba alguses end tagasi hoidma ja tsenseerima. See ei mõju loomingule hästi.
“Kontakt” ei ole telefoniraamat ega Linnateatri vestlussaade. “Kontakt” on viis pildikest Eesti filmi tulevikust. “Kontakt” on värske teatri ja kino kohtumispaik. Filmid:
Martti Helde “Superbia”
Raigo Saariste “KuuKu Kontakt”
Triin Ruumeti “Reeda sünnipäev”
Vallo Toomla “Metanoia”
Maria Reinupi “Mann Tantz”
Filmides teeb kaasa Von Krahli Teatri näitlejate paremik: MARI ABEL, JIM ASHILEVI, TAAVI EELMAA, MARI JÜRJENS, KAIT KALL, OTT KARTAU, LIIS LINDMAA, LOORE  MARTMA, MAILI METSSALU, MADIS MÄEORG, TÕNIS NIINEMETS, IVO REINOK, TIINA TAURAITE, JUHAN ULFSAK, LIINA VAHTRIK, RAGNE VEENSALU, KAIDO VEERMÄE

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht