Võrumaa juurtega Len Murusalu avab näituse Vana-Võromaa Kultuurikojas

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Võrumaa juurtega Len Murusalu avab näituse 3. juunil kell 18.00 Vana-Võromaa Kultuurikojas (Katariina allee 11, Võru)!
“Meenutused ja muud meelepetted” on Len Murusalu esimene isikunäitus Võrus.
Näitusel on eksponeeritud projektid, millega Murusalu on tegelenud pikema aja vältel – nagu fotoseeriad “Otsides Kuldajastut” ja “Ajafragmendid”, “Logose triptühhon”, aga ka 2016. aastal alustatud uue installatsiooniseeria teosed: “Mis ühele rämps, see teisele aare” ja “Võõraste elude raskus”.
Näituse uurimisfookuses on aja olemus. Läbivaks elemendiks on kuldne joon, mis on inspireeritud Jaapani kintsugi traditsioonist, milles kuldne parandusjoon annab purunenud keraamilisele objektile uue elu. Parandamise protsess on esiteks mõtteline väljendus, et aeg ise on midagi, mis lisab esemele väärtust. Teiseks on see tahe muuta midagi paremaks, selle asemel, et purunenu välja vahetada ja sellest vabaneda – olgu tegemist objektide, väärtuste või inimsuhetega.
Idamaises filosoofias on läbivaks jooneks hetke olemuse ja selles olemise käsitlus. Tänane infokülluses maailm, mis elab pidevas otsingus – minevikus või tulevikulootustes – on käesolevast hetkest alati ühe sammu võrra ees või taga, põhjustades sellega konstantset ärevust ja neurootilisust ühiskonnas. Näitusega püüab Murusalu tõsta esile, et oluline on mitte põgeneda praeguse hetke eest, vaid väärtustada seda, kui võimalust seista silmitsi iseendaga.
Len Murusalu on hariduse omandanud Eesti Kunstiakadeemias ja Ida-Londoni Ülikoolis. Ta on end täiendanud Malmö Kunstiakadeemias Rootsis ja Soome Kunstiülikoolis Helsingis. Lisaks mitmetele isiknäitustele on Murusalu osalenud ühisprojektides Eestis, Suurbritannias, Soomes ja Saksamaal ning on mitmete dokumentaalfilmide stsenarist. Seni viimane isikunäitus avati käesoleva aasta aprillis Bogotas, Kolumbias.
Näitus on avatud 26. juunini.
www.lenmurusalu.com

VANA-VÕROMAA KULTUURIKODA ON AVATUD 1.06- 31.08 KELLA 11.00- 19.00.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht