XXII Rahvusvaheline aktinäitus MEES JA NAINE : MAASIKAVÄLU

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Uue Kunsti Muuseumis
Esplanaadi 10, Pärnu
31.mai-31.august 2015

Kamille Saabre "ÜKS LUGU, KAKS POOLT"

Kamille Saabre “ÜKS LUGU, KAKS POOLT”

Meie sellesuvine  XXII rahvusvaheine aktinäitus on inspireeritud Ingmar Bergmani maailmakuulsa filmi „Maasikavälu“ pealkirjast, mis rootsi keeles kõlab SMULTRONSTÄLLET. Otsetõlkes tähistab see sõna küll lagendikku metsmaasikatega, aga metafoorina on ta palju suurem. Nagu sõnajalaõis või sinilind eesti keeles, on ka „smultronstället“ tihedalt seotud armastusega mehe ning naise vahel. See on paik, kus armunud salaja kohtuvad….
MEES JA NAINE: MAASIKAVÄLU on niisiis inspireeritud rootsi keelest ning kultuurist. Ja sestap ongi meie rahvusvahelise aktinäituse peakülalised pärit meretagusest kuningriigist. Eva Olofsson ning Annika Forstorp on maalikunstnikud, kes õpetavad vaimupuuetega inimesi väljendama end värvide abil. Nad võtsid kaas nii oma õpilaste kui omaenda meistriteoseid.  Monika Larsson aga tuli näitusele videoga Põhjala järvest, mille veepeeglilt võib ka eestlane leida oma sinilinnu.
Et rootsi rahvuslipu värvid langevad kokku ukraina omadega, oleme sellesuvisele väljapanekule taas kutsunud oma töid esitama kunstnikke päevalillemaalt. Maalt, kus jätkub verine võitlus valguse ning pimeduse, headuse ja kurja vahel.  Marina Škarupa näitab, et isegi kaevikus saab armastada ning Oleksandr Mihhaltšuk, Andrei Kovalenko, Igor Prokofjev ning  Anatoli Varvarov on leidnud parimad kohad armastamiseks eredas päiksepaistes.

Viggo Wallensköld "SAMMAS"

Viggo Wallensköld “SAMMAS”

Soome kunstnike Mika Vesalahti ja Viggo Wallensköldi loomingu viljad on sellised, mis ahvatlevad neid riputama tõelisele „maasikavälule“. Olgu selleks siis hotellituba või salapaik kuuse all…
Belgia videokunstniku   Pierre Liebaert´i  sürrealistilik teos „Vaba kui lind“ on erandlik. See paljastab ateljee, kus kohtuvad vaid mehed…
Eesti taevastest klassikutest on oma maasikalagendikega meie seltsis Olev Subbi, Lydia Nirk-Soosaar ning Vello Tamm. Täna veel reaalseid armurõõme nautivatest kunstnikest esinevad aga vennad Jüri ja Henno Arrak, Ado Lill, Malle Leis ning paljud noorema põlvkonna loojad.
Näitusel osalevad:
Esinevad:
Pierre Liebaert Belgiast,
Viggo Wallensköld ja Mika Vesalahti Soomest,
Eva Olofsson, Annika Forstrop, Monica Larsson ja grupp intellektipuuetega kunstnikke Rootsist,
Oleksandr Mihaltšuk, Marina Škarupa, Igor Prokofjev, Anatoli Varvarov ja Andrei Kovalenko Ukrainast,
Tiiu Kirsipuu, Terje Ojaveer, Kirke Kangro, Henno ja Jüri Arrak, Malle Leis,  Margot Õunapuu, Kamille Saabre,
Olev Subbi, Lydia Nirk-Soosaar, Rein Raamat, Arne Maasik, Ado Lill, Andrus Joonas, jt Eestist.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht