Margit Peil 4. II 1964 – 6. IV 2015

Lahkunud on Margit Peil, muusikateadlane ja -tegelane, Eesti Heliloojate Liidu liige.

Margiti muusikaõpingud algasid Jõgeva Lastemuusikakoolis ja jätkusid Georg Otsa nimelises Muusikakoolis. 1989. aastal lõpetas ta muusikateaduse erialal Tallinna Riikliku Konservatooriumi, tema diplomitööd „Schützi vaimulikud suurteosed ja saksa protestantliku muusikaesteetika kujunemine“ juhendas Toomas Siitan.

Aastail 1988–1990 töötas Margit Peil Tartu II Muusikakoolis klaveri- ja teoreetiliste ainete õpetajana, 1990–2002 Eesti Raadios Klassikaraadio vastutava toimetajana, 2002–2006 Eesti Kultuuriministeeriumi muusikanõunikuna ning 2007. aastal Tallinna ülikooli teadus- ja arendusosakonna teadusreferendina. 1997. kuni 2004. aastani oli ta ühtlasi David Oistrahhi festivali produtsent.

Margit Peil osales Klassikaraadio käivitamisel ja kujundamisel. Ta oli sarmikas ja loomingulise vaistuga muusikatoimetaja. Raadioajakirjanikuna tegi Margit Peil rohkesti saateid (sh Eesti muusikaelust ja muusikutest) ning juhtis kontserdiülekandeid. Ta kuulus ka EBU ja Põhjamaade raadiojaamade produtsentide töögruppidesse. Aastal 2002 pälvis Margit Peil Eesti Raadio aastapreemia.

Margit Peili tööülesannete hulgas oli Eesti professionaalse muusikavaldkonna arengu analüüsimine ja arengukavade koostamine. Ta kirjutas kultuuri teemal artikleid Eesti päevalehtedesse, kultuurilehte Sirp, ajakirja Teater. Muusika. Kino jm, koostas Rahvusvahelise Eduard Tubina Ühingu aastaraamatu (2006).

Viimastel aastatel jäi ta paraku Eesti muusikaelust eemale.

Jääme Margitit mäletama särava isiksuse ja sõbraliku empaatilise inimesena.

Eesti Heliloojate Liit

Klassikaraadio

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht