Mooste folgi peapreemia nominendid on selgunud
500 kohaline statsionaarse helitehnika ja valgustusega kontserdisaal ehk Mooste Folgikoda on kevadel 24.-25. aprillil valmis järjekordseks muusikamaratoniks ehk eesti rahvamuusikatöötluste festivaliks „Moisekatsi elohelü“.
25. aprilli õhtusel kontserdil astub võistlustulle 18 muusikalist kollektiivi. Kohal on eelmisel aastal festivali peapreemia võitnud ansambel Miinus Seitse, publiku lemmiku 2012 ja noortepreemia 2013 võitnud ansambel Wigla (mõlemad Tallinnast), laste ja noortesõbraliku Põlva linna preemia 2009 võitnud ning patrooni Ingrid Rüütli ja žürii tunnustuse pälvinud noorteansambel Singelus Tartust, mullu tunnustatud ansamblid KoKoKo ja Ars Apta ning juba aastaid Mooste folgil osalenud ansambel VEA .
Uuteks tulijateks on seekord muusikalised kooslused Sõmer, Tabas & Varblane, Kavilda Kunztnikud ja Nõo Muusikakooli viiulivirtuoosid Tartumaalt, Janne Suits ja Kristi Kool ning HarlEtno@J.S.Viljandimaalt, Aile Alveus ja Antzud Tallinnast. Järvamaad esindab ansambel Arhailised Mehed ning Harjumaad ansambel RannabRe. Üksinda astub seekord võistlustulle Maarja Nuut ning rahvusvahelist seltskonda esindavad Les Wilson ja Evelyn Kanepi Inglismaalt ning Rootsi-Eesti ansambel Folk & Rockare.
Kuna 2015. aasta on muusika-aasta ning muusikal on väga suur väärtus ka meie mälestuste hoidjana, siis on ka Mooste folk sel aastal suunanud pilgu kohalike juurte juurde. Kevadise festivali muusikakonkursi kohustuslikuks looks on Moostest pärit lauliku Alice Porossoni lauldud „Üts noor ja illos tütarlats“. Teise loona esitavad võistluskontserdi osalised vabalt valitud rahvamuusika interpreteeringu.
XVI „Moisekatsi elohelü“ rüütab eesti rahvamuusika kaasaegsesse vormi läbi erinevate muusikaliste projektide. Võistluskontserdil pannakse proovile esinejate vokaal- ja instrumentaalvõimed, loominguline fantaasia ja tehnilised oskused. Sündmusega propageeritakse ja hoogustatakse looma ajaloolise rahvamuusika kaasaegseid interpretatsioone, luues sideme vana ja uue vahel ning unustamata sealjuures oma juuri.