Raamatututvustus

 

TOOMA EVANGEELIUM See on pea-asjalikult Jeesuse ütlustest ehk logionidest koosnev apogrüüfne (piibli kaanoni väline) teos, mille tekkepaigaks on peetud Süüriat, ajaks teist sajandit. Uku Masingu keelekasutus on vorminud sellest omanäolise kristliku teksti; muu hulgas sisaldab see ka Jeesuse ütlemisi, mida teised evangeeliumid ei kajasta. Pikema ja põhjalikuma sissejuhatusega varustanud Jaan Lahe. Kopti keelest tõlkinud Uku Masing, kaane kujundanud Maarja Roosi, küljendanud Urmas Tamm, korrektuuri lugenud Kersti Rist, Elen Tohvert. Johannes Esto Ühing, 2005. 96 lk.

 

Viivi Luik

ELUJOON

Valitud luuletused 1962 ? 1997. Luik on tolle me arbujaliku traditsiooni säilimise üks tugisammas luules. Nüüd on ta filosoofiline ja ilmahell poeesia saanud väikseks valikkoguks eriti nõtkete kaante vahele. Lisaks leiab siit ka paar seni ilmumata teksti. Kujundanud Mall Nukke. Tänapäev, 2005. 136 lk.

 

Viktor Jerofejev

HEA STALIN

Veel üks vene tänase kirjanduse suurkuju eestikeelsena saadaval. Ja muidugi ei räägi see raamat heast Stalinist, vaid on autobiograafilistel ainetel kirjutatud lugu kurjusest, vene hingest, ühest segasest ajalooetapist jpm. Selline vene postmodernism kõige paremas mõttes. Vene keelest tõlkinud Ilona Martson. Toimetanud Piret Klaus, sarja ?Punane raamat? kujundanud Kristjan Mändmaa. Tänapäev, 2005. 324 lk.

 

Sass Henno

MERERÖÖVLIMÄNG

Paistab, et Sass Henno on tõepoolest hakkama saanud ühe üdini ilusa lastelooga ? vähemasti looga lastest. Sõprusest, jah, sõprusest ja mängu imelisest jõust, mis lõpuks ka suurte pääl tööle hakkab. Illustreerinud ja kaane kujundanud Pent Talvet, kujundanud Jaan Klõ?eiko, toimetanud Andres Aule. Troll, 2005. 102 lk.

 

Kai-Mai Olbri

ÕHTUNE POSTKirju kogu me akvarellistide endise pääliku luuletisi: punki, küünlavalgust ja veinihõngu, pasti??e, hoopiski hispaaniakeelset värsistust, sekka ehtsat juhuluulet. Seni rohkem performance-poeedina tähelepanu tõmmanud autor on soliidselt kaante vahele saanud. Korrektuuri lugenud Linda Uustalu ja Pablo Rupérez Pascualena, kujundanud ja küljendanud Jüri Kaarma. Kaarna, 2005. 136 lk.

 

ESTONIAN ART 2005, nr 1

Uus number me kunsti ingliskeeli tutvustavat ajakirja, autoreiks ikka mõned me parimaist mõtlejaist/kunstikriitikuist. Pikemalt tutvustatakse seekord Kaido Olet ja Peeter Mudistit. Toimetanud Liina Siib, Eero Epner. Eesti Instituut, 2005. 44 lk.

 

ESTONIAN CULTURE 2005, nr 1

See pisut laiema ampluaaga samuti ingliskeelne väljaanne käsitleb teatrit, muusikat, filmikunsti ja loova mõtte arengut vabariigis. Uue numbri teemadeks on näiteks Esto TV, eesti rahvameditsiin, ?Eesti ballaadid? jms. Küll peamiselt väljaspool Eestit asuvale lugejaskonnale suunatud, leiab siin värskeid vaateid kultuuri eri tahkudele, mis ka siinsele publikule huvi võiksid pakkuda. Toimetanud Maarja Kangro, Anna Magdaleena Kangro. Eesti Instituut, 2005. 38 lk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht