Hendrik Sepa nimeline preemia 2020. aasta parimale sõjaajaloo-alasele uurimusele

Kaitseministeerium ja Eesti sõjamuuseum – kindral Laidoneri muuseum kuulutavad välja konkursi 2020. aasta Hendrik Sepa sõjaajaloopreemiale.

Preemia antakse parimale eelmisel, 2020. aastal ilmunud Eesti sõjaajalugu käsitlevale uurimusele. Preemia suurus on 3000 eurot ja selle võib statuudi kohaselt välja anda kahes osas – raamatupreemiana ja artiklipreemiana. Vääriliste tööde puudumisel võib preemia välja anda ühes osas või ka üldse välja andmata jätta.

Konkursile esitatud tööde hulgast valib 2020. aasta parima(d) sõjaajaloouurimuse(d) välja hindamiskomisjon, mille liikmete hulka kuuluvad ka eelmise aasta preemia laureaadid.

Raamatu või artikli preemiale esitamiseks tuleb hiljemalt 15. veebruaril saata Eesti sõjamuuseumile aadressil info@esm.ee digiallkirjastatud avaldus, mis sisaldab preemiale esitatava raamatu või artikli:
• pealkirja;
• teema;
• ilmumise aja ja koha;
• autori või autorite nimed.

Preemia statuut käsitab raamatuna monograafiat või uurimistööde kogumikku ning artiklina teadusajakirja artiklit või peatükki uurimistööde kogumikus. Mõlemad peavad olema tunnustatud teadusväljaandena vastavalt Eesti Teadusinfosüsteemi klassifikatsioonile (klassifikaatorid 1.1.–1.3., 2.3., 3.1. ja 3.2., vt Eesti Teadusinfosüsteem etis.ee).

2020. aasta parima sõjaajaloo-alase uurimuse preemia laureaat või parimate uurimuste laureaadid kuulutatakse välja Hendrik Sepa 133. sünniaastapäeval 23. märtsil.

Sõjaajaloolase Hendrik Sepa nimelise preemia eesmärk on väärtustada ja tunnustada Eesti sõjaajaloo süvendatud ja teaduslikku uurimist. Esimest korda anti preemia välja 2013. aastal, kui selle pälvis Andres Seene. 2019. aasta parima monograafia preemiaga tunnustati Reigo Rosenthali raamatu eest „Kord ja kohus. Eesti sõjaväejuhtkond Vabadussõja-aegses sisepoliitikas“. Parima artikli autor oli Mart Kuldkepp uurimusega „Eestlased ja „eestlase vaenlased“. Survemeetmed baltisakslaste ja nende poolehoidjate vastu Eesti Vabadussõja ajal“, mis ilmus Rahvusarhiivi toimetiste 3 (34) köites.

Hendrik Sepp (1888–1943) oli Tartu Ülikooli Eesti ja Põhjamaade ajaloo professor ning Eesti Teaduste Akadeemia liige. Ta avaldas üle 300 ajaloo-alase kirjutise, millest kaalukaim teadustöö oli 1930. aastal ilmunud monograafia „Narva piiramine ja lahing a. 1700“ (vt digiteerituna http://www.digar.ee/id/nlib-digar:135798).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht