Kultuuriministeerium avas taotlusvooru loovuurimuse toetamiseks  

Kultuuriministeerium avas täna, 30. märtsil taotlusvooru, millest toetatakse kunsti-, disaini-, muusika-, audiovisuaal-, etenduskunstide, arhitektuuri- või kirjandusvaldkonnas tehtavaid loovuurimusi. Voor on avatud 28. aprillini.

„Loovuurimus on teadusmaastikul oluline väljund, mis annab kultuuri- ja loomevaldkonnale uusi teadmisi ja praktilisi lahendusi ning aitab tagada kultuuri jätkusuutlikkust. Loovuurimuse tähtsust ja erinevaid kasutusvõimalusi ilmestas hästi möödunud aastal toimunud esimene taotlusvoor, mille raames toetasime 11 projekti kokku pea poole miljoni euroga. Saadud toetuste abil viiakse ellu väga erinevaid uurimusi, mis aitavad arendada nii kultuuri kui ka teaduslikku mõistmist kultuurist,“ rääkis ministeeriumi strateegia- ja innovatsiooniosakonna juhataja Reelika Väljaru.

Toetuse kasutamise tulemusel peab valmima loomepraktika või teos, loomeprotsess (näiteks tehnoloogiate, materjalide, mudelite, prototüüpide arendused), toode või teenus ning nende loomisel tekkinud uut teadmist edasi andev ja avav kirjalik analüüs.

Toetuse maksimaalne summa on 45 000 eurot projekti kohta. Taotlusvooru eelarve on 460 000 eurot. Taotlema on oodatud on Eestis positiivselt evalveeritud teadus- ja arendusasutused. Vajadusel võib taotleja kaasata projekti koostööpartnereid.

Taotlusi saab esitada taotlemise elektroonilises keskkonnas. Lähemalt saab loovuurimuse toetamise kohta lugeda Kultuuriministeeriumi kodulehel. Taotlusvooru tutvustav infoseminar on järelvaadatav Kultuuriministeeriumi YouTube’i kanalil.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht