Lennart Meri Veelinnurahva rahastu stipendiumikonkurss 2020

MTÜ Fenno-Ugria Asutus kuulutab välja 2020. aasta Lennart Meri Veelinnurahva rahastu stipendiumikonkursi. Stipendiumile saavad kandideerida kuni 33-aastased noored, kes on paistnud silma loomingulisuse ja üldkasuliku tegevusega soome-ugri rahvaste hüvanguks.
Veelinnurahva stipendiumi suurus on 500 eurot. Stipendiumi ühele või enamale noorele määrab rahastu viieliikmeline nõukogu, lähtudes taotleja erialalisest edukusest ja tema üldkasulikust tegevusest. Stipendiumi saaja kuulutatakse välja oktoobrikuus hõimupäevade ajal.
Stipendiumi saamiseks tuleb taotlejal esitada vabas vormis avaldus koos ülevaatega oma erialatööst ja ühiskondlikust tegevusest ning vähemalt üks soovitus. Stipendiumitaotlused koos lisamaterjalidega tuleb saata hiljemalt 15. septembriks digiallkirjastatult meilile juhatus@fennougria.ee.
Eesti keeleteadlase ja Fenno-Ugria juhatuse liikme Tõnu Seilenthali 2007. aastal eraisikute annetuste toel loodud rahastu eesmärk on jäädvustada väljapaistva riigimehe ja soome-ugri rahvaste uurija Lennart Meri mälestust ning toetada noorte loomingulist tegevust ja kodanikualgatusi soome-ugri rahvaste hüvanguks.
Esimese stipendiumi sai 2012. aastal rahvamuusik, muusika- ja tantsuõpetaja Leanne Barbo, kes on käinud korduvalt Vadjamaal vadja keele ja kultuuri suvelaagris õpetamas vadja pärimust ning algatanud muid loomingulisi projekte. 2013. aasta stipendiaat oli Karjala kodanikuaktivist Aleksei Tsõkarev. 2014. aastal pälvis stipendiumi soome-ugri kultuuripealinna Bõgõ korraldaja Julia Nikitina. 2016. tunnustati stipendiumiga pärimusmuusik Karoliina Kreintaali loomingulist tegevust. 2018. aastal pälvis preemia udmurdi folklorist, ansambli AR-GOD liige ja Eesti Kirjandusmuuseumi teadur Nikolai Anisimov.
Tutvuge lähemalt kandideerimistingimustega:

Veelinnurahva rahastu


Tutvuge Veelinnu rahastu põhikirjaga:

Põhikiri

Veelinnurahastule saab teha ka annetusi
MTÜ Fenno-Ugria Asutus, EE937700771000674192 LHV pangas (selgitusse: Veelinnurahvas, oma nimi ja isikukood).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht