Muusikapäev – 93 tundi muusikas

Kolmapäeval, 1. oktoobril tähistab Eesti Muusikanõukogu rahvusvahelist muusikapäeva suurejoonelise kontserdiprogrammiga ja aasta muusikaauhindade tseremooniaga Škoda jäähallis.
Muusikapäeval saab muusikanõukogu eestvedamisel ühe päeva jooksul teoks üle 150 tasuta lühikontserdi Kihnust Narvani – kokku 37 linnas ja asulas üle Eesti, kontsertide kogupikkus on 93 tundi ja programmis astub üles enam kui 680 muusiku ja muusikaõppuri. Muusikapäeva märksõna „Kuula!” kutsub üles kuulama ja märkama muusikat ning helisid meid ümbritsevas keskkonnas ning mõistma, millist osa mängib muusika me igapäevaelus.
Muusikapäeva eesmärk on väärtustada muusikakultuuri ning tutvustada Eesti muusikuid ja nende elukutset. Sel viisil muusikapäeva tähistamine on hea tahte projekt, mis annab kõigile huvilistele võimaluse heast muusikast tasuta osa saada. See on mõeldav tänu sellele, et kontserdipaigad on antud kasutada rendita ja muusikudki astuvad sel päeval üles honorarita. 1. oktoobril saab kuulata Eesti tippkollektiive nagu näiteks Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri avatud proovi dirigent maestro Neeme Järvi juhatamisel ning nii professionaalseid muusikuid kui ka oma muusikutee alguses olevaid talente. Niisamuti avab muusikapäeva puhul uksed ka Rahvusooper Estonia, kutsudes lahkelt balleti „Coppelia” avatud proovi. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia omakorda pakub soovijatele avatud loenguid ja tunde. Päev on täis üllatusi ja muusika võib kõlada sealgi, kus seda oodata ei oskaks – mitmel pool ühistranspordis, pankades, kaubanduskeskustes, kirikutes, riigiasutustes, koolides ja lasteaedades, rahvamajades ning Eesti Kaitseväe baasides. Muusikapäeva täpne kava on üleval aadressil www.muusikapäev.ee .
Päevased üritused kulmineeruvad õhtuse muusikapreemiate tseremooniaga, kus Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad üle iga-aastased muusikapreemiad. Eesti Kultuurkapital annab välja üheksa preemiat ning Eesti Muusikanõukogu kolm: interpretatsiooni- ja heliloominguauhinna ning preemia muusikaelu jaoks olulise ja väljapaistva tegevuse eest. Preemiate tseremooniast teeb otseülekande ka Eesti Televisioon (ülekanne algab 1.X kell 19 ETVs).
Rahvusvahelist muusikapäeva1. oktoobril tähistamise ülemaailmne traditsioon algatati 1975. aastal Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollase presidendi, legendaarse viiuldaja Yehudi Menuhini eestvõtmisel. Menuhin kutsus üles meenutama sel päeval, milline koht on muusikal meie kultuuris ja igapäevases elus.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht