Noorte tõlkevõistluse võitjad

Juba teist aastat korraldas Eesti Kirjanike Liidu tõlkijate sektsioon noortele tõlkehuvilistele mõeldud ilukirjanduse tõlkevõistluse. Osalema olid oodatud noored, kel vanust kuni 30 aastat ja kellel pole trükis ilmunud tõlkeraamatut. “Võistluskeeled” olid sel aastal inglise, saksa, hispaania ja ladina keel. Kokku laekus 120 tööd, neist inglise keelest 62, saksa keelest 25, hispaania keelest 23 ja ladina keelest 10 tööd.

Inglise keele žürii koosseisus Anne Lange, Triinu Pakk ja Kersti Unt otsustas: I kohta mitte välja anda. II kohta jagavad Kaisa Kirotar ja Marianne Ots ning III kohta Martin Leis ja Anita Soovik.

Saksa keele žürii koosseisus Tiiu Relve ja Anu Saluäär otsustas samuti I kohta mitte välja anda. II kohta jagavad Silva Lilleorg ja Mirjam Tiitus ning III kohta Liis Kägu ja Kätlin Põldma.

Hispaania keele žürii koosseisus Ruth Sepp ja Margus Ott otsustas: I koht Marianne Ots, II kohta jagavad Marianne Harju ja Ann Viisileht, III kohta jagavad Kadi Konsap ja Eva-Stina Randoja ning äramärkimine Anna Linda Tomp.

Ladina keele žürii koosseisus Maria-Kristiina Lotman ja Kristi Viiding otsustas: I koht Anni Arukask, II koht Piret Kivi, eripreemia saavad Agne Pilvisto ja Kristin Issak.

Selle tõlkevõistluse omapäraks võib lugeda tõika, et žüriid ei määranud mitte üksnes auhindu, vaid andsid kokku 65-le paremale tõlketööle personaalset tagasisidet. Lisaks toimuvad keelte kaupa tagasisideseminarid, mida viivad läbi žüriide liikmed ja millest on oodatud osa võtma kõik võistlejad.
Nagu tõdes hispaania žürii liige Ruth Sepp: “Leidus lausa nauditavalt tabavaid tõlkevasteid ja õnnestunud lahendusi, seda ka nendes töödes, mis äramärgitute hulka ei mahtunud. Kokkuvõttes võib lootusrikkalt nentida, et heade eeldustega noori on peale tulemas küll, jääb vaid üle soovida neile jõudu ja tahet vaeva näha ning endas tõlkija välja arendada.”
Inglise keele žürii liige Anne Lange leidis: “Rõõmustav oli, et päris raske võistlustöö tõi välja nii suure hulga tõlkehuvilisi. Tõlkija ametil on oma vastupandamatu võlu kõikide takistavate asjaolude kiuste.”

Auhindade üleandmine toimub 11. mail kell 17 Kirjanike maja musta laega saalis (Harju 1, III korrus).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht