PENi president John Ralston Saul peab reedel avaliku ettekande

Eestis viibib külaskäigul Kanada kirjanik ja esseist, PEN Internationali president John Ralston Saul. Tallinna visiidi ajal kohtub ta Eesti PENi liikmetega ning peab avaliku ettekande Eesti Kirjanike Liidu musta laega saalis, mis toimub 13. juunil kell 14.

John Ralston Saul on kirjutanud kuus romaani ja üksteist esseekogumikku. Ta on võitnud mitmesuguseid auhindu, nende seas ka Kanada tähtsaima, Kindralkuberneri kirjandusauhinna. PEN Internationali president on ta olnud alates 2009. aastast, praegu käib tal teine ametiaeg.

PEN International on 1921. aastal asutatud maailma suurim kirjanikke ühendav organisatsioon, millel on keskused enam kui sajas riigis. PENi kõige olulisem eesmärk on võidelda sõnavabaduse eest kogu maailmas ning seista maailma kirjanike, kirjutavate ajakirjanike ja teiste kirjandusega tegelejate vaba eneseväljendamise võimaluse eest vastavalt PENi hartale. Tähtsuselt järgmine eesmärk on edendada kirjandust ja kirjaoskust.

Eestis viibides kohtub Saul Eesti PENi liikmete ja Eesti Vabariigi kultuuriministriga. Tänast avalikku ettekannet on kutsutud kuulama kirjarahvas, raamatusõbrad ja kõik huvilised. Teemaks on PENi praegused tegevussuunad, mille alla mahuvad näiteks sõnavabadust ahistavad seadused Ukrainas ja Venemaal ning ajakirjanike vastu suunatud vägivald maailma erinevates paikades.

Eesti PENis on 30 liiget.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht