Tartu ülikool esitleb rahvusteadusi tutvustavat raamatut

Teisipäeval, 2. detsembril kell 14.00 esitletakse Tartu ülikooli muuseumi valges saalis kogumikku „Rahvusvahelised rahvusteadused“. Kogumikus tutvustavad Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna kümme rahvusteaduste professorit oma uurimisala ja professuuri tegevust.

RahvusteadusedTRRaamatu esitlus toimub seminari „Rahvusvahelised rahvusteadused rahvusülikoolis” raames, kus esineb 2014. aastal Tartu ülikooli audoktoriks nimetatav professor Michael North loenguga Läänemere kultuurisuhetest. Samuti arutatakse paneeldiskussioonis selle üle, kuivõrd rahvusvahelised peaks rahvusteadused olema.

Kogumik „Rahvusteadused rahvusülikoolis”, mille on toimetanud Tiit Hennoste, sisaldab 10 artiklit, mis tutvustavad rahvusteadusi Tartu ülikoolis. 2012. aastast alates rahastab riik Tartu ülikooli juures kümmet rahvusteaduse professuuri. 2013/2014 korraldas filosoofiateaduskond ürituste sarja Tartus ja Tallinnas, kus 20 ürituse raames tutvustati kõiki professuure. Toimunud loengute alusel on 10 rahvusteaduste professorit vormistanud artiklid, milles nad tutvustavad oma uurimisala.

Kogumiku eessõnas tuletab dekaan professor Margit Sutrop lugejale meelde, et rahvusteadused olid algusest peale rahvusvahelised, sest nende erialade ülesehitamisel osalesid nii soome, rootsi kui ka saksa teadlased.

Tartu ülikool on alates 1919. aastast esimene eestikeelne kõrgkool. 2014. aasta detsembris tähistatakse Tartu ülikoolis rahvusülikooli 95. aastapäeva. Raamatuesitlus ja seminar on osa rahvusülikooli aastapäeva programmist.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht