Uus veebisõnastik eesti keele õppimiseks

Tänasest on Eesti Keele Instituudi kodulehel aadressil www.eki.ee/dict/psv avalikult kättesaadav keeleõppijale mõeldud elektrooniline „Eesti keele põhisõnavara sõnastik“, mis sisaldab 5000 eesti keele olulisemat sõna ning mis ilmus paberkujul märtsis 2014. Sõnastik on keeleõppijate seas väga populaarne ja esimene trükk on juba läbi müüdud. Koos veebiversiooniga ilmub ka pabersõnastiku teine, täiendatud ja parandatud trükk. Sõnastik on mõeldud algajale ja edasijõudnud keeleõppijale, eeskätt A2 ja B1 keeleoskustaset silmas pidades.

eesti keele põhisõnavara sõnastik_kaas_UUS TRYKK.inddVeebiversioon sisaldab palju uuenduslikku: võimalik on vaadata sõnade kõiki vorme ja kuulata hääldust. Sõnade põhivormid on sisse loetud, et õppijale pakkuda õiget eestikeelset hääldust, näitelauseid võib aga kuulata Eesti Keele Instituudis loodud kõnesüntesaatori abiga, kus valida saab mees- ja naishääle vahel. Seletuses või näitelauses võõra sõna peale sattudes saab kasutaja sellele klikkides mugavalt tähenduse järele vaadata. Kui otsitavat sõna põhisõnavara sõnastikust ei leita, suunatakse kasutaja teiste Eesti Keele Instituudi sõnastike juurde.

Sõnastikus on palju pilte ja pildilehti, mis aitavad keeleõppijal sõnu paremini mõista ning oma sõnavara laiendada.  Veebis on kättesaadavad ka pabersõnastiku õppelehed, kust saab abi CV ja avalduse, kuupäevade, kellaaegade, lühendite ja arvude kirjutamisel. Lisaks saab uurida eesti keele grammatika tabeleid ning maade ja rahvaste loetelu.

Veebisõnastiku lehel saab sõnastiku kasutaja mängida ka sõnade äraarvamismängu, mis teeb keeleõppimise põnevamaks.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht