In memoriam: JOHANNES MITT

JOHANNES MITT

25. I 1948 – 12. VII 2013

Johannes Mitt õppis aastatel 1969–1973 H. Elleri nimelises Tartu muusikakoolis trompetit legendaarse õpetaja August Metsa klassis. Juba õpingute ajal võeti Mitt tööle Vanemuise teatri orkestrisse, kus ta oli 1971.– 1995. aastani oli trompetirühma kontsertmeister. Elleri kooliga puutus Johannes Mitt kokku uuesti aastast 1984, andes seal mõned tunnid kohakaaslasena. Aastatel 1994–2011 sai aga muusikakoolist tema põhitöökoht. Mitt õpetas Elleri muusikakoolis trompeti eriala, ansamblimängu, arranžeerimist ja puhkpillide õpetamise metoodikat ning ka džässilikku arranžeerimist ja improvisatsiooni. 1998. – 2010. aastani oli ta ka puhkpilliosakonna juhataja. Kolleegid mäletavad Johannes Mitti kui äärmiselt pühendunud, põhjalikku ja hoolivat kolleegi.

Väga hea pillimehena ei öelnud ta kunagi ära ise kooli kollektiivides musitseerimisest ning noortele praktiliste näpunäidete jagamisest. Osakonda juhtis ta kindlakäeliselt, arvestades alati õpilaste ja kolleegide soovide ning muredega. Peale põhitööd Elleri-koolis oli Johannes Mitt väga aktiivne mitmete kollektiivide juhi ning dirigendina. Kaua tegutsesid tema käe all sellised kollektiivid nagu Põlva Sümfoniettorkester, puhkpilliorkester Forte, Tartu Tuletõrjeühingu puhkpilliorkester, Väägvere Pasunakoor, Senior Swingband, Senior Bigband jpt.

Johannes Mitt oli terve elu väga mitmekülgne muusik, kuid peab ütlema, et tema süda kuulus džäss- ja svingmuusikale, mida ta mängis suure kiindumusega. Ka ansambli- ja orkestriseadete ning arranžeeringute tegemine kuulus tema lemmiktegevuste hulka. Johannes Mitti jäävad mäletama endised kolleegid Vanemuise orkestrist, kolleegid H. Elleri nimelisest Tartu muusikakoolist ning sajad harrastusmuusikud, kes leidsid tänu temale tee muusika juurde.

H. Elleri nimeline Tartu Muusikakool

Vanemuise teater

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht