Madis Kari 20. VI 1971 – 10. X 2020

Meie hulgast on lahkunud hea sõber ja kolleeg, Eesti üks paremaid klarnetiste, imeline kogu hingest muusik, ereda leegina säranud multitalent – ikka rõõmsameelne, energiline ja teisi innustav.

Madis Kari sündis ja alustas muusikaõpinguid Haapsalus, haridustee jätkus Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis Olev Pikknurme ja Eesti muusikaakadeemias professor Hannes Altrovi juhendamisel ning seejärel juba Londonis, kus ta õppis muusikakolledžis, Guildhalli koolis ja kuninglikus kolledžis professorite David Campbelli, Julian Farrelli ja Colin Courtney juures.

Londoni aastail võitis ta Frederick Thurstoni nimelise aasta klarnetisti auhinna ja sai III preemia Howarthi klarnetikonkursil, töötas viis aastat Richmondi Kammersümfoonikute klarnetirühma kontsertmeistrina ja õpetas noori mitmes Londoni koolis.

2002. aastal Eestisse naastes asus ta tööle Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri koosseisus, kus oli viimased neliteist hooaega klarnetirühma abikontsertmeister. Aktiivse ja tegusa elustiiliga muusikuna mängis ta ka Tallinna Kammerorkestri koosseisus ja eri ansamblites, esines solistina ning juhendas õpilasi Tallinna muusikakeskkoolis. Väga palju käis ta esinemas koolides, need olid värskete ideedega ja kütkestavad kontserdid, mis tõid kindlasti muusikale noori sõpru juurde. Tema klarnet kõlas ERSO kevadisel live-kontserdil „Aeg mängida … klarnetit“ ja veel augusti alguses oli ta laval.

Kolleegide sõnul oli Madise klarnetimäng ideaalilähedane, parimas mõttes vana kooli mäng – tehniline, jõuline ja särav. Klarnet sobitus tema kätte nagu valatult. Multiinstrumentalistina oli tal palju töid ja tegemisi, kordades rohkem kui tavamuusikul, ning vabu päevi justkui ei olnudki. Keeruline oli harjumus­päraseks saanud tihedatesse graafikutesse õgvendust tuua … Kõigi tööde ja klarnetimängu kõrval oli Madisele tähtsaimal kohal siiski tema pere.

Jääme Madist mäletama alati hea­tujulise, täpse ja kiire kohanemisvõimega muusikuna – tõelise sõbrana muusikas. Oleme mõtetes tema perega.

Ärasaatmine on laupäeval 17. oktoob­ril kell 13 Rootsi-Mihkli kirikus. Pärgi palutakse mitte tuua.

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Tallinna Kammerorkester

Tallinna Filharmoonia

Eesti Kontsert

Eesti Interpreetide Liit

Tallinna Muusikakeskkool

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht