Nagu dr Jekyll ja mr Hyde

MARJE INGEL

„Sügisjazzi” kontsert „Mart Soo 50” 3. X No99 Jazziklubis.

„Sügisjazzi” raames andis sünnipäevakontserdi kitarrist Mart Soo. Õhtu oli jaotatud kaheks: esimeses pooles esitati tema kevadel ilmunud sooloalbumi „Kulg” materjali ansambliga Kulgejad ning teises pooles improviseeriti trioga ASK. Kontserdi kaks poolt andsid juubilarist kontrastse pildi: esimese poole tasane ja tasakaalukas minoorsete ballaadide helikangas asendus teises pooles kärtsudes värvides ja nurgelistes vormides muusikalis-tekstiliste mosaiikidega.
Albumile „Kulg” pühendatud kontserdipooles haakus muusikaline materjal loost loosse sedavõrd sujuvalt, et selle võinuks (vähemalt kontserdil) jätta paladeks liigendamata. Ühtne muusikajõgi kandis kuulajat helge nukruse voolus, põimides pillipartiide sekka ka Tuuli Vellingu esitatud vokaliisi. Klahvpille mängis Raun Juurikas, kontrabassi Taavo Remmel, trumme Brian Melvin. Avansina pakuti kuulamiseks üks pala, mida sel plaadil ei ole, aga väidetavalt ilmub Soo järgmisel autoriplaadil. Kas selle lubaduse näol oli tegu vaid autori väikese naljaga kergeuskliku publiku aadressil või on järgmine plaat tõepoolest juba tegemisel, saame kuulda-näha edaspidi.
Kontserdi teisest poolest võis oodata ootamatusi. Lavale astusid Mart Soo, Taavi Kerikmäe ja Andres Noormets, nende initsiaalide kombineerimise teel on triole saadud nimi ASK. Inglise keeles küsimist tähendav nimi viitab ka trio töömeetodile: kontserdil palutakse publikul välja pakkuda improviseeritud palade teemad ning seejärel annavad trio liikmed teemale muusikalise sisu ja vormi. Mitmeaastane esinemispaus näib olevat triole kasuks tulnud: muusikute sooritus oli suurepärane nii koos kui eraldi võttes ning originaalse ja tabava muusikalis-sõnalise iseloomustuse pälvisid kõik publiku pakutud teemad. Juubilarile vihjas põnevalt kõlav regivärsiliku tekstiga „Pudulojused soos”. Teiste seas kanti ette ka „Sünnipäev”, mille kitarripartiis ja laulus võis täheldada sugulust venepäraste tšastuškadega.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht