Uus

Mirje Mändla

Klassikaraadio tähistas oma sünnipäeva mitme kontserdiga ja reklaamib tervet kontserdisarja „Klassikaraadio tuleb külla”. Miks astutakse kontserdikorraldaja raskele teele?

Klassikaraadio peatoimetaja TIIA TEDER: Klassikaraadio üks suuremaid väärtusi on elav muusika ja otseülekanded kontserdisaalidest on meie programmis olulisel kohal. Kontsertide osakaal on programmis tõusnud, mullu salvestasime neid rekordarvu – muidugi toimus Eestis seoses kultuuripealinna aastaga erakordselt palju sündmusi – ja kuulajad hindavad elavat esitust kõrgelt. See, mida tehakse arvuti abil üha täiuslikumaks, ei kütkesta inimesi enam nii palju, sest kõigil on sellised vahendid käes. On tõsi, et oleme enamasti vahendanud kontserte, mille on korraldanud mõni teine professionaal. Klassikaraadiol on mõte tuua raadiomajja tagasi publik, meil on olemas korralik saal ja tehnika. Kuigi selles saalis ei ole glamuuri, on Klassikaraadio sarja „Areaal live” kontserdid toonud kaasa olukorra, et meil on suurema reklaamita saal täis. Püüame raadiomajja tuua üha rohkem ka klassikalise muusika kuulajaid.

Mais korraldame koolikontsertide sarja „Klassikaraadio tuleb külla”. Raadioprogramm ei saa oma arengus paigal seista ja peab ennast paratamatult nähtavaks tegema. Võitlus noore auditooriumi pärast käib kogu maailmas. Klassikaraadiod üle maailma murravad pead, kuidas alandada oma keskmise kuulaja vanust natukenegi, sest see on dramaatiliselt kõrge. Tegevus noortega on elu küsimus. Seega tuleb minna koolidesse ja näidata lastele, et elus on võimalusi, mida nad varem märganud pole, et Eestis tegutseb Klassikaraadio. Mais teeme koostööd Eesti koolidega: saadame koolidesse esinema noored interpreedid, kes vanuse poolest ei ole väga kaugel õpilastest, kes neid kuulavad, ja kellel on võimalus omavahel samastuda. Seejuures on tegemist noorte muusikutega, kes on ennast heast küljest näidanud nii konkurssidel kui kontserdisaalides. Viiuldaja Marike Kruup pälvis hiljuti grand prix’ Armeenia rahvusvahelisel konkurssfestivalil „Renaissance”, pianist Johann Randvere on osalenud mitmel konkursil, klarnetist Marten Altrov esines väga hästi viimasel konkursil „Con brio”, Holger Marjamaa osaleb vahetult kontserdisarja eel rahvusvahelisel konkursil ja Theodor Sink astus äsja üles üliõpilaste rahvusvahelisel kammermuusikafestivalil. Kokku korraldame kümme kontserti ja Klassikaraadio vahendab sarjast kaks otseülekannet.

Täpsem info on üleval veebilehel http://klassikaraadio.err.ee/klassik/ktk2012.html

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht