Gümnasistide esseevõistlus

Eesti Kirjandusmuuseum ja Eesti Kirjanike Liit kutsuvad gümnaasiumiõpilasi osalema Viivi Luige esseistikast tõukuval esseevõistlusel „Kui on pime, saa ise lambiks“.

Gümnasistidel palutakse kaasa mõelda sellistel teemadel nagu olemise saladus, elujulgus ja surelikkuse tunnistamine, kirjanduse roll maailma saladuse väljendamisel ja selles, kuidas olla inimene, argipäeva halluse ja ülemvõimuga toimetulemine, töö ja pühendumine, tõde, iroonia ja nali.

Innustust võib saada Viivi Luige esseekogumikest „Pildi ilu rikkumise paratamatus“ (2017) ja „Selle kevade tervitus“ (2020) ning Viivi Luige ja Hedi Rosma ühisteosest „Ma olen raamat“ (2010), kust pärineb ka esseekonkursi pealkiri. Mõtteid võib ärgitada Viivi Luige, Joonas Hellerma ja Aija Sakova vestlus „Kirjandus kui sõnaks saamise kunst“ (Youtube, aprill 2021).

Esseevõistlus on seotud Viivi Luige läheneva 75. sünnipäeva tähistamisega. Parimate tööde autorid kutsutakse novembrikuus esinema kirjaniku loomingule pühendatud ettekandepäeval.

Võistlustöö esitamise tähtaeg on 4. oktoober 2021. Rohkem infot leiab Eesti Kirjandusmuuseumi veebilehelt (www.kirmus.ee).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht