Raamatututvustus

 

Mihkel Mutt

KÕIK ROOSID MA KINGIKSIN

Dramaatilised jutustused. See kultuurilehe ülemtalitaja vastne raamat sisaldab kolm näidendit, millest kaks (?Hauakivi? ja ?Kõik roosid ma kingiksin?) on varem ilmunud, aga nüüd kõvasti paremaks kirjutatud. Ning ?Nupik ehk KGB aare. Hirmus lugu Rui keskkooli 1980. aasta lõpetanute kokkutulekult? täitsa tutikas, mürgine ja padunaljakas pilt vastsest eesti elust. Toimetanud Margit Arusoo, kujundanud Tiina Tammetalu. Fabian, 2004. 162 lk.

 

 

Mats Traat

TURG ILMA SOKRATESETA

Iroonia, lusti ja hoo, aga kohati ka kibeduse ja väikse moraliseeriva paatosega kirjutatud luulekogu. Traadi moodi hää ikka. Kujundanud Mari Ainso. Ilmamaa, 2004. 80 lk.

 

Olev Remsu

PÄÄSTKE MINDKALAD KÕNNITEEL

Kaantevahel kahest otsast pööratult keskele kokku jooksvad, pikemad, ülepeakaela välja antud, halvas köites ropud, asised ja ängistavad jutud. Paistab, et karske Remsu vabastab ilukirjandusteraapiaga oma alateadvuse tumedikku. Wellesto, 2004. 75 lk ja 58 lk.

 

 

DBC Pierre

VÄIKE JUMAL TEXASEST

2003. aasta Bookeri auhinna võitja. Pegasus on üllitanud olulise asja: raamatu USA ksenofoobiast, väikelinlikkusest, kohtusüsteemist, surmast. Nagu ütleb alapealkiri: XXI sajandi komöödia Surma osalemisel. Tõlkinud Silver Sära, toimetanud Maris Saar, korrektuuri lugenud Kaidi Kuivjõgi, küljendanud Jan Gar?nek, kaane kujundanud Martin Hanson. Pegasus, 2004. 292 lk.

 

 

Iris Murdoch

ORJAVITS

Romaan inimestest, kes otsivad armastust, kes peavad valima, kas leppida sellega, mis neil on, või püüda paremat. Murdoch lisab siia muidugi dimensioone. Tõlkinud Riina Jesmin, toimetanud Kärt Hellerma, kujundanud Mari Kaljuste. Varrak, 2004. 392 lk.

 

 

EESTI LINNAD/ESTONIAN TOWNS/VIRON KAUPUNGIT

Eesti linnad, väiksed ja suured piltpostkaartidel, vanadel piltpostkaartidel! Eks ta natuke säherdune kinke- ja iluraamat ole, aga igati armas ja emotsionaalne asjake. Postkaarte Aivo Aia kogust, koostanud Pille Epner, Liina Jänes, tõlkinud Maret Tamjärv, Paula Backman. Toimetanud Mari Aas, Tiina Randviir, Anu Laitila, kujundanud Andres Tali. Tänapäev, 2004. 200 lk.

 

 

John B. Teeple

MAAILMA AJALUGU

Kurjakuulutav lehekülgede arv ja kurjakuulutav ajalugu enam-vähem inimkultuuri arheoloogilisest hällist kuni viimaste koledate sündmusteni. Tõlkinud Maarja Kaaristo, Marek Laane, Üllar Peterson ja Rein Turu, toimetanud Linda Uustalu, teaduslikult toimetanud Mait Kõiv, T. K. ja Tõnu Tannberg. Varrak, 2004. 666 lk.

 

 

John Bowker

MAAILMA USUNDID

Värvilise kreemitordi moodi kõvakaaneline album seletab maailma tähtsamaid usundeid ning püüab anda ülevaadet kõiksugu pühadest tekstidest, puuslikest, ehitistest jm. Inglise keelest tõlkinud Kattri Ezzoubi, Maarja Kaaristo, Ann Kitsnik, Jürnas Kokla ja Rein Turu. Varrak, 2004. 216 lk.

 

 

KAAMOSE KIUSTE

Äsja sündinud kirjastuse esimene lapsukene, luulekogu postkaartidel ? Piia Ruberi fotodel. Neid võib lugeda ja/või saata. Talvekaamosse toovad helgust ja hullust nt luuletajad Eeva Park, Andres Ehin, Triin Soomets, Ülar Ploom, fs, Jan Kaus, Leelo Tungal, Kristiina Ehin, Doris Kareva, Karl Martin Sinijärv, Lauri Kitsnik, Jürgen Rooste. Verb, 2004.

12 postkaarti.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht