Kaitsmisele tulevad väitekirjad / Avalikud loengud

Katrin Idla

Kaitsmisel väitekirjad TRIIN ROOSALU, sünd 1976 Tallinna Ülikool Taotletav teaduskraad: filosoofiadoktor (PhD), sotsioloogia Doktoritöö „Taking Care of Children and Work in Estonian Society: Running out of Post-Socialist Time?” („Kuidas hoitakse lapsi ja töö Eesti ühiskonnas: ikka veel hädas postsotsialistliku ajaga?”) http://www.tlu.ee/files/news/4624/Roosa19c02e3bd6b81702a52dc021124c6f55.pdf Kaitsmine toimub kolmapäeval, 4. aprillil kl 11 Tallinnas Rüütli tn 6 TLÜ Ajaloo Instituudi saalis. Juhendaja: prof Ellu Saar Oponendid: prof Kimmo Jokinen (Jyväskylä Ülikool) ja PhD Dirk Hofäcker (Mannheimi Ülikool) Doktoritöö põhifookuses on lapsele pühendatud aeg lapsepõlve eri etappidel. Kirjeldatakse vanemate lapsehoolduspuhkusel viibimist, tööturul mitteosalemist ja töötamist lühendatud tööajaga ning töö ja muu elu ühendamise strateegiaid Eestis ja mujal. Võrreldakse koolieelikute lasteaias osalemist ja lasteaias viibimise aega sel ajal, kui lapsevanemal on õigus lapsehoolduspuhkuseks (kuni 3 a), ja hiljem. Lapsevanemate tööaja ja töö ning pere ühendamise strateegia eelistuse põhjal tehakse järeldusi, kuidas hoolitsetakse kooliealiste laste eest. Peale otsese kvantiteedi arvestatakse ka vanemana toimimise mõningaid sisulisi valikuid, mille tulemusi näitlikustatakse vanemliku käitumise mudelite tüpoloogia alusel. Analüüsi eesmärk on näidata, millised on Eesti erijooned nii Euroopa riikide seas üldse kui ka kitsamalt postsotsialistlike riikide võrdluses.

Avalikud loengud

Reedel, 30. märtsil kl 12.15 peab külalislektor Mustafa Hussaini avaliku loengu „Media Representation of Ethnicity and the Cultural Reproduction in a Complex Society”. Loeng toimub Tallinnas Tartu mnt 13 TLÜ Kommunikatsiooni Instituudis. Oodatud kõik huvilised. Lisainfo lektori kohta: http://www.tlu.ee/files/news/4719/Musta11d3f27d76fcb02a18ffe7dbe0e45510.doc

Esmaspäeval, 2. aprillil kl 16.15 toimub Tartus von Bocki majas Ülikooli 16–214 TÜ vabade kunstide professori Vello Salo loeng sarjast „Armastus eesti keeles, folklooris ja kirjanduses”. Loeng koosneb kahest osast: Vello Salo „Jumal on armastus” (entsüklopeediaartikli visand) ja Indrek Hirv „Armastusest meie luules”. Kõik huvilised on oodatud kuulama.

Neljapäeval, 5. aprillil kl 14 toimub Tallinna Tehnikaülikooli ruumis X-213 Suurbritannia suursaadiku Chris Holtby loeng „The UK and Estonia – at the edge Europe?”. Loeng on inglise keeles.

Neljapäeval, 5. aprillil kl 16.15 toimub Tartu Ülikooli aulas riigiõiguse professori Ülle Madise inauguratsiooniloeng „Kas Eesti põhiseadusel on veel väärtust?”

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht