Coppola tegi filmi

Aare Ermel

Francis Ford Coppola aastal 2007.  

Coppola tegi filmi

Pärast 1997. aastal valminud „Vihmameest” on oma karjääri jooksul viis Oscarit võitnud Francis Ford Coppola tegelenud põhiliselt kinofilmide ja telesarjade rahastamise, talle kuuluva hotelli juhtimise ning oma veinide reklaamimisega. Pärast ligi kümneaastast pausi on teenekas kineast lavastanud väikese-eelarvelise ekraaniloo, mis usutavasti jõuab varem või hiljem ka Eesti kinodesse. Coppola on öelnud, et ta üritas teha oma filmi selliselt, nagu oleks talitanud mõni tänapäeva filmitudeng. Lisaks Bukarestile tehti võtteid Šveitsis, Maltal ja Indias. Filmi maailma-esilinastus on planeeritud 14. detsembrile. Rumeenia kirjaniku Mircea Eliade ainetel vändatud romantikasugemetega müsteeriumi „Youth Without Youth” („Nooruseta noorus”) kangelaseks on eakas lingvistikaprofessor Dominic Matei, kes muutub pärast välgutabamust taas nooruslikuks. Ehkki Mateil (keda kehastab inglise näitleja Tim Roth) on 70aastase mehe teadmised ja elukogemus, on tema keha edaspidi aja vastu immuunne. Professorihärra füüsilisest seisundist on saanud meditsiiniline kurioosum.

Lugu algab tormiliste sündmustega 1938. aasta Bukarestis, kus tegutsevad välisriikide agendid ja Saksa-meelsed „saatuslikud naised”. Teise maailmasõja eelõhtul mitmeid sõjasaladusi avastanud noorel teadlasel õnnestub imekombel põgeneda. Poliitilised intriigid jäävad tagaplaanile pärast Matei tutvumist naisega, kellel on võime ajas tagasi rännata.

Francis Ford Coppola aastal 2007.

 

 

Roman Polanski oli sunnitud loobuma

Aasta algul avalikustati kõmu-uudis, et Roman Polanski valmistub oma karjääri kõige suurejoonelisema ja ühtlasi kallima filmi võteteks, mis pidid aset leidma juunikuus. Robert Harrise bestselleri „Pompei” ekraniseerimiseks oli eraldatud 130 miljonit dollarit. Peategelaseks on noor insener Marcus Attilus Primus, kelle ülesandeks on hoolitseda hiigelsuure akvedukti tõrgeteta toimimise, samuti hädavajalike remonttööde eest. Napoli lahe kaldale rajatud imposantne kanalite süsteem varustas veega sadu tuhandeid inimesi, kes elasid Lõuna-Itaalias 60 miili raadiuses. Filmis kujutatud sündmused leiavad aset Vesuuvi mäe jalamil kolme päeva jooksul 79. aastal. Kõik kulmineerub vanima teada oleva vulkaanipurskega, kui tuhasajus hävisid Vana-Rooma linnad Pompei, Herculaneum ja Stabiae.

Polanski, kes oli algselt ka üks produtsentidest, tegi mai esimestel päevadel teatavaks, et Attilust hakkab tema tulevases filmis mängima Orlando Bloom ja naispeaossa on valitud Scarlett Johansson. Nädal-kaks tagasi selgus, et Roman Polanski otsustas end näitlejate streigi tõttu kulukast projektist taandada. Filmivõtete alguspäeva on korduvalt edasi lükatud. Lahtiseks on jäänud küsimus, kellest saab Polanski töö jätkaja, kellest saavad peaosatäitjad ning kas Pompei viimased päevad üleüldse kinoekraanile jõuavad. Teada on aga see, et „Pompei” linastamisõigused on omandanud juba Mehhiko, Brasiilia, Lõuna-Korea, Prantsusmaa, Itaalia ja Hispaania filmilevitajad.

 

 

Londoni filmifestival varasemaist suurem

Londoni filmifestival on tänu ajalehe The Times sponsorlusele eksisteerinud juba üle poole sajandi. Tänavune, 17. X – 1. XI peetav filmipidu kannab järjekorranumbrit 51. Festivali avafilmiks on kanadalase David Cronenbergi äsja Torontos peaauhinna pälvinud gangsterifilm „Eastern Promises”, kus Vene mafioosod möllavad Londoni tänavatel. Muidugi mõista linastuvad Londonis Berliini, Cannes’i ja Veneetsia võidufilmid. Ühtekokku pakutakse huvilistele vaatamiseks 184 täispikka ja 133 lühifilmi. Festivalipäevadel tegutsevad ka Harmony Korine’i, Laura Linney, Robert Rodrigueze ja David Lynchi meistriklass.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht