A-GALERII AVATUD KONKURSS: AKNAD 2021

AVATUD KONKURSS: AKNAD

AKNAD on A-galerii mikronäituste platvorm, millega alustasime 2019. aastal, et pakkuda kaasaegse ehtekunsti valdkonnas tegutsejatele võimalust näidata uut või varem nähtud loomingut kompaktses formaadis ning laiendada A-galerii näitusepinda avalikku ühiskasutatavasse linnaruumi.

AKENDELE on oodatud nii üksikprojektid kui kollektiivselt loodud väljapanekud, mis puudutavad kaasaegset ehtekunsti ning käsitöölisi praktikaid visuaalkultuuri kontekstis. AKNAD on samavõrra välja- kui sissevaatamiseks. Seepärast mahub akendele ka loomingut, mis võtab lähtepunktiks ehtekunsti ning on sündinud koostöös keha ja ruumiga tegelevate valdkondadega – disain, mood, visuaal- ja etenduskunst ja arhitektuur.

AKNAD on Tallinna vanalinnas Hobusepea ja Pika tänava nurgal. AKNAD on loodud 1891. aastal kullassepaäri vaateakendeks. AKNAID on viis – üks suur ja neli väikest. AKNAD ootavad möödujaid ööl ja päeval, iga ilmaga.

Konkursil osalemiseks palume esitada:
• nimi
• kontaktandmed
• osalev(ad) kunstnik(ud)
• projekti kirjeldus (2000-2500 tm)
• teoste kirjeldus
• projektiga seotud visuaalne materjal (kuni 5 fotot / joonist)
• Tööde eksponeerimiseks vajalik tehnika ja/või eritingimused
• osaleja(te) CV(d) ja portfoolio(d)
• näituse eelistatud toimumisaeg (kuu / kvartal)

A-galerii aknapinnad on mõõtudega 220x140x48 cm (kõrgus/laius/sügavus), välja arvatud Hobusepea tänava poolne suur aken mõõtudega 220x300x85 cm. Akendel on laes konksud riputamiseks, valgustid ning pistikupesad.

Kulud, mis on seotud näituse ülespaneku, produktsiooni ja avamisega, katab kunstnik. A-galerii saab väljastada kinnituskirja toetuste taotlemiseks. Näitused vahetuvad ligikaudu kuue nädala järel.

Taotluste esitamise tähtaeg on 14. oktoober 2020.

Taotlused palume saata aadressile info@agalerii.ee manusena ühte zip-faili pakituna või galerii postiaadressile A-galerii, Hobusepea 2, 10133 Tallinn.

Taotlus loetakse esitatuks kui see on saadetud õigeaegselt ning lisatud on kõik nõutud info ja materjalid.

AKENDE programmi projekte hindab žürii. Programmi kinnitab A-galerii juhatus ja kuraator Sille Kima. Teated näituseprojekti valituks osutumise kohta saadame alates 29. oktoobrist 2020.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht