Algab konkurss Kultuurisõber 2019

Kultuuriminister Tõnis Lukas kuulutas 10. detsembril välja konkursi Kultuurisõber 2019. Konkursil tunnustatakse neid eraisikuid, ettevõtteid või organisatsioone, kes on kultuurile aasta jooksul olnud toeks rahaliselt või tegudes.

Kultuurisõpru hakatakse selgitama üheksandat korda. Varasemate aastate jooksul on tunnustusi saanud nii suuremad kui ka välisemad ettevõtjad, nende seas rahvusvahelised suurettevõtted ja üleilmselt tuntud kaubamärkide esindajad Eestis, aga ka metseenid, kes on isegi tunnustuse vastuvõtmisel eelistanud jääda pigem märkamatuks.

„Kultuuri toetajate nimekiri on sama mitmekesine kui Eesti kultuurimaastik, kus on olemas oma tipud ja suursündmused. Sama oluliseks pean, et võlu, hoogu ning pealehakkamist jaguks ka rohujuuretasandile,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas konkursi väljakuulutamisel.

Kandidaate konkursile Kultuurisõber 2019 võivad esitada kõik kultuurivaldkonnaga kokku puutuvad organisatsioonid, kes soovivad tunnustada neile toeks olnud ettevõtjaid, eraisikuid või muid organisatsioone. Iga kultuurikorraldaja saab teha ühe ettepaneku. Kandidaadiks ei saa olla Kultuuriministeerium ja tema valitsemisala asutused, samuti mitte nende töötajad või nende korraldatud projektid. Arvesse ei lähe ka teised riigiasutused või riigi enda ellu kutsutud organisatsioonid. Kandidaatide hulgast valib Kultuuriministeeriumis kogunev komisjon välja kultuurisõbrad ning peapreemia ehk aasta kultuurisõbra laureaadid. Võitjad avaldatakse traditsioonilisel Kultuurisõbra tseremoonial, mis toimub sõbrapäeval, 14. veebruaril 2020.

Eelmise, 2018. aasta peapreemia ehk aasta kultuurisõbra laureaadid olid Narva Gate OÜMaarja Oviir-NeiveltMeelis KubitsSylvia Kistler-Thompson ja Andrew Thompson ning Heiti Hääl ja Alexela Group OÜ.

Kandidaadi esitamiseks tuleb täita Kultuuriministeeriumi kodulehel elektrooniline ankeet. Välja võib pakkuda ka varasematel aastatel esitatud organisatsioone ja isikuid. Kandidaatide esitamine on avatud reedeni, 10. jaanuarini 2020.

Loe konkursi tingimuste kohta lisaks siit. Varasemate aastate kultuurisõbrad on leitavad siit.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht