Annike Laigo näitus “Õhkõrn” Hop galeriis

Annike Laigo
ÕHKÕRN
3.09.-21.09.2021

Neljapäeval, 2. septembril kell 18.00 avatakse HOP galeriis Annike Laigo näitus „ÕHKÕRN“.

Näitusel „Õhkõrn“ eksponeeritud tööde loomise ajendiks on ülekoormus ja mitmetine küllastumine, eelkõige sotsiaalsetest representatsioonidest. Redutseeritud on segavad viited, rahutukstegevad impulsid ja pretensioon vaatajat suunata.
Prinditud digigraafika töödes tegeleb Annike Laigo poeetilise kohalolu teemaga, andes sellele minimalistliku vormi ning vabastades koormavatest narratiividest.

Tööd on sellises vormis realiseerunud pikaaegse materjalide ja tehnikatega katsetamise tulemusena, eesmärgiga tabada ja väljendada kergust ja õhulisust. Tööd on mõtteliseks jätkuks Laigo autoritehnikas valminud akvarellilike värviüleminekutega vaipade seeriale Float (Hop galerii, 2013), milles ta samuti tegeles nüansirikka ja õhulise gradatsiooniefekti edasiandmisega vastuoluliselt paksus ja tihedas vaibamaterjalis ning millele järgnes täiendavalt ulatuslik käsitaftingvaipade kollektsioon.

Seeria “Õhkõrn“ ettevalmistamisel on Laigo kaugenenud hetkeks talle omasest materjali- ja tehnikakesksusest ning eksponeerib töid, mis loodud läbi digimeedia formaadi. Esitletud tööd pretendeerivad eelkõige värvimõjule, kriteeriumiteks illusoorsuse dünaamika ning ajatu, õhuline, tajudel võnkuv kaalutu kohalolu. Värvivabalt pinnalt tumedamasse, tihedamasse tooni suubuv efekt tekitab vastupandamatu tõmbe seda jälgida. Geomeetriline struktureeritus koos dünaamilise, nüansirikka ja täpse värvimänguga mõjub oma paradoksaalsuses külgetõmbavalt.

„Kromaatilised visuaalsed efektid nõuavad teostuses täpsust, iga piksel panustab nii illusiooni kui esteetikasse. Tonaalsuselt liigub sari läbi kogu spektri, kõik teadaolevad värvid on potensiaalselt võimalikud. Kontseptuaalselt huvitab mind lisaks värvi-, vormi- ja materjalisünergiatega tegelemisele narratiivsuse kui sellise kahtluse alla seadmine, leian end sageli tegelemas selle peitmisega. Mind huvitab võimalus leida viise kuidas kõnetada rääkimata. Et tulemus oleks ajatu, kerge, täpne ja sügav ning kannaks edasi mu katsetusi ja otsinguid“, selgitab autor.

Annike Laigo (1972) on Tallinnas elav ja töötav disainer. Ta on lõpetanud tekstiili eriala Eesti Kunstiakadeemias. Ta töötab enamasti sisustusobjektidega, mis ulatuvad monumentaalsetest vaipadest ruumiaksessuaarideni ja kus kohtuvad nii traditsioonilised kui kaasaegsed tehnilised võtted. Ta on huvitatud objekti rollist ruumiloome osana, värvist kui sensoorse taju elemendist ning konventsionaalsete objektide potensiaalist teiseneda, kombineerides oma loomingus autoritehnikaid ja originaalseid lahendusi ning tehes koostööd mitmete kodu- ja välismaiste tööstusettevõtetega. Tema töid on eksponeeritud arvukatel kohalikel ja rahvusvahelistel näitustel, neid leiab nii muuseumide kui erakogudest aga ka mitmetest avalikest interjööridest. Annike Laigo on Eesti tootedisaini auhinna „Bruno“ laureaat (2006).

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näitusi Hop galeriis toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Liviko AS.

Tänud: Andres Toodo, Marko Nautras, Kai Lobjakas, Kristjan Mark Taaler

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht