Arhitektuurimuuseumi soovitused aprillikuuks

Muuseum Rotermanni soolalaos on 25. aprillini külastajatele suletud, seni ootame kõiki osalema meie haridusprogrammides ja ekskursioonidel veebiavarustes ning leidma Elava ruumi loenguid ja muud harivat meelelahutust.
Suure saali näitus “Lõpetamata linn. Tallinna linnaehituslikud visioonid” on pikendatud ka maikuusse. Seniks võtke vastu kuraator Johan Tali kutse videoekskursioonile siin. Näitus räägib Eesti pealinnast kaasaegse linnaplaneerimise vaatenurgast, Tallinna linnaehituslikest väljakutsetest ja probleemidest. Loodetavasti kujundatakse tänasel päeval Tallinnast jätkusuutlikku ja konkurentsivõimelist linna, kus ka järgnevatel põlvedel on hea elada, ütleb Tali.
Eesti Kunstiakadeemia uurimisprojekt “Lõpetamata linn” tegeles Tallinna linnaehituslike visioonide ja ruumiliste stsenaariumitega. “Kuivõrd näitus annab Tallinnast kui Eesti pealinnast suure pildi, siis näituse loojate siiras lootus on, et see tekitab külastajas ambitsiooni aru saada, mis Tallinna linnapildis toimub, sest seda kõike peaks tehtama linnaelanike huvides, linnaelanike raha eest,” selgitas Tali.

Maikuus hoiame külastajate rõõmuks lahti ka sisearhitekti ja sisearhitektide õpetaja Aulo Padari märgiliste tööde näituse muuseumi galeriikorrusel.

Meie virtuaalsed muuseumitunnid sünnivad koos osalejatega, need pole loeng ega videotuur, vaid õpilased panustavad digivahendite kaudu aktiivselt aruteludesse ja ülesannete lahendamisse. Näituste sisu edastatakse probleemülesannete kaudu. Praegu saab tellida kahte virtuaalset 45-minutilist muuseumitundi Zoom’i keskkonnas. Praegu saab tellida kahte programmi „Arhitekt – kunstnik või matemaatik?“ (III kooliaste ja gümnaasium) ning „Millest koosneb linn?“ (II ja III kooliaste ja gümnaasium). Tunni tellimiseks ja täiendavaks infoks tunni ülesannete ja rakenduste kohta kirjutage kadi@arhitektuurimuuseum.ee. Kõik muuseumi haridusprogrammid ja õppematerjalid leiate siit.

Riigi kultuuripreemia aastal 2020 pälvis muuseumi näitus „Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil“. Kuraatorite Epp Lankotsi ja Triin Ojari juhitud lühikesed videoekskursioonid toovad vaatajateni olulisema siin. Samuti soovitame teha arhitektuuriajaloolase Carl-Dag Lige juhatusel kuraatorituur näitusel „Betoonist võlutud. Ehitusinsener August Komendant“ siin.

Arhiivist ja poest
Muuseumi Kogude päevikus toovad Anne Lass ja Sandra Mälk esile tähtpäevade ja päevateemadega sobivaid arhivaale ja nendega seotud lugusid.

Loengusarja Elav Ruum loengud, kus muuseum koos arhitektide, ajaloolaste, muinsuskaitsjate ja teiste ruumiga seotud spetsialistidega käsitleb publiku osalusel meie elukeskkonnas toimuvaid muutusi, tutvustab arhitektuuriajalugu, tegevarhitektide loomingut loengud leiate siit.

Ootame külla meie e-poodi, kus müügil 2020. aasta 25 kaunimatest raamatutest „Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil“ (20 EUR) ning „Sisearhitekt Aulo Padar“ (19 EUR) ning palju teisi trükiseid ja meeneid.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht