Auhinnati Vikipeedia parimaid keeletoimetajaid

21. mail anti Eesti Keeletoimetajate Liidu toimetajaseminaril auhinnad viiele parimale Vikipeedia keeletoimetamistalgutel osalenule. Neljandatel talgutel toimetati peaaegu pool tuhat artiklit ja kõigi talgute jooksul kokku on neid parandatud ligi 2500.

1. detsembrist 14. märtsini toimunud talgutel toimetas 23 osalist 491 Vikipeedia artiklit. Nelja aastaga on talgulisi olnud 79, mõni neist on osalenud mitmel aastal. Parimate väljavalimisel hindas žürii tehtud paranduste põhjendatust ja toimetatud artiklite mahtu. Tublisid keeletoimetajaid tunnustasid Eesti Keeletoimetajate Liit 2000 euroga, MTÜ Wikimedia Eesti 500 euroga ning kommunikatsioonibüroo Past ja Partnerid 250 euroga.

Talgud võitis Merily Šmidt (auhind 1000 eurot), teise koha pälvis Eve Sooneste (600 eurot) ja kolmanda Elisabeth Kaukonen (400 eurot). Kommunikatsioonibüroolt Past ja Partnerid sai tunnustusmüksu (250 eurot) neljanda koha pälvinud Terje Lusik. Parim uus tulija ja MTÜ Wikimedia Eesti auhinna (500 eurot) saaja oli Kaja Randam.

Merily Šmidt võitis keeletoimetamistalgud juba teist korda. Ta on lõpetanud Tartu Ülikoolis eesti ja soome-ugri keeleteaduse magistriõpingud ning oma sõnul ongi teda keeletoimetamises enim arendanud ülikooli juhendajad ja õppejõud. „Auhinnale aitab lähemale ka see, kui parandada huvipakkuvaid ja jõukohaseid artikleid,“ andis ta järgmistele talgulistele vihje.

Neljanda koha preemia, kommunikatsioonibüroo Past ja Partnerid tunnustusmüks, anti välja esimest korda. „Kommunikatsioonieksperdina hindan Vikipeedia kogukonna tööd. Nüüdseks on Vikipeediast saanud tunnustatud infoallikas ja sageli ka võti sügavamate teadmiste juurde. See aga tähendab nähtamatut toimetajate meeskonda. Vikipeedia on osa Eesti tänapäevasest kultuurist – kvaliteetne ja arenev osa,“ rääkis kommunikatsioonibüroo juht Aune Past. „Need inimesed, kes maailma eestikeelsena lahti seletavad, ja teised, kes Eestit maailmale tutvustavad, on tunnustamist väärt,“ lisas ta.

Keeletoimetamistalgute žüriisse kuulusid Ann Siiman Tartu Ülikoolist, Külli Pärtel Eesti Keeletoimetajate Liidust, Sirli Zupping Haridus- ja Teadusministeeriumist, Helin Kask Tallinna Ülikoolist ning Käbi Laan MTÜ-st Wikimedia Eesti.

Talguid korraldasid Eesti Keeletoimetajate Liit, Tartu Ülikool ja MTÜ Wikimedia Eesti, toetas Haridus- ja Teadusministeerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht