Eesti parima eramuarhitektuuri ja väikeobjektide näitus jõuab Viljandisse

Eesti Arhitektide Liidu näitust „ERAMU 2008-2012 ja VÄIKE 2010-2012“ saab alates 21. juunist 2014 vaadata Viljandis. Näitus on taas eksponeeritud välinäitusena, seekord Sakala Keskuse hoovis Tallinna tn 5, Viljandi, ning jääb avatuks kuni 4. juulini.

Eesti Arhitektide Liidu näitus „ERAMU 2008-2012 ja VÄIKE 2010-2012“ tutvustab nimetatud ajavahemikes valminud huvitavamaid eramuid ja väikeobjekte, mis on välja valitud arhitektide liidu võistlusele laekunud tööde hulgast. Mõlemal võistlusel anti välja üks peapreemia ja kolm võrdset preemiat.  Näitus avati 2013. a septembris Eesti Arhitektuurimuuseumis, seejärel sai seda vaadata Pärnu Uue kunsti muuseumis ja Tartus välinäitusena Raekoja plats 3 / Küüni tn 1 sisehoovis. Võistlused korraldas Eesti Arhitektide Liit ja peapreemiaid rahastas Eesti Kultuurkapital.
„Need võistlused näitasid, et olemasolevasse miljöösse ja valmisehitatud keskkonda paigutatud uuselamud saavad kaasa väljakujunenud haljastuse ja tervikliku ümbruse, mis on suur väärtus võrreldes põllupealsete uusarendustega. Järjekordse põllu kasutuselevõtu asemel rekonstrueerigem ja arendagem pigem olemasolevaid struktuure,” nentis žürii esimees Jaak Huimerind.
Näituse kuraatorid on Merle Karro-Kalberg ja Karin Bachmann.
Võistluse „ERAMU 2008–2012” peapreemia võitis arhitekt Emil Urbeliprojekteeritud Kukemõisa eramu Järvamaal. Kolm võrdset preemiat said Tomomi Hayashi ja Liis Voksepa projekteeritud muusiku maja Tallinna kesklinnas, Mikk Mutso ja Kaarel Eelma projekteeritud kunstniku maja ning KAMP arhitektideprojekteeritud maja tammede vahel.
 
Võistluse „VÄIKE 2010–2012” peapreemia võitsid arhitektid Ivar Lubjak ja Maria Pukk Kukemõisa eramu väikevormide eest. Kolm võrdset preemiat said Indrek Peilija Siiri Vallneri Lift 11 installatsioon „Kai”, Anna-Liisa Undi ja Robert KähriEmajõe platvormid Tartus ning eramu piirdeaed, mille autorid on Peeter Pere jaUrmas Muru.

 
Lisaks andsid võistluste toetajad välja oma eripreemiad. VELUX Eesti OÜ preemia parima päevavalguslahenduse eest võitis KAMP Arhitektide projekteeritud maja tammede vahel. Vivarec OÜ preemia huvitava ventileeritava fassaadi lahenduse eest läks Emil Urbeli ja Aleksandr Zverevi projekteeritud eramule Nõmmel. Kolmanda eripreemia, Monier OÜ auhinna kaasaegseima kivikatuselahenduse eest pälvis Mikk Mutso ja Kaarel Eelma projekteeritud kunstniku maja.

Lisaks Eesti Arhitektide Liidu näitusele ERAMU ja VÄIKE saab Sakala keskuses alates laupäevast vaadata veel kahte arhitektuurinäitust: “Linnupuurid ja teised majad. Arhitekt Ott Puuraid” Viljandi kauaaegse linnaarhitekti loomingust ning„Traditsionalismist funktsionalismini. Uued maakoolimajad 1920-1940″, mis on valminud Sandra Mälgu samateemalise magistritöö põhjal.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht