Eesti moeillustraatorite töid näidatakse Helsinki disainimuuseumis

Helen Saluveer

Möödunud aastal Kultuuripealinn 2011 raames Tallinnas toimunud rahvusvaheline näitus “Uus Põhjamaade moeillustratsioon” avaneb täna Helsinki disainimuuseumis. Näitusel eksponeerivad  Soome ja Rootsi tuntud moeillustraatorite kõrval oma loomingut ka eestlased – Anu Samarüütel Long, Marju Tammik, Kätlin Kaljuvee ja Leana Salvet.

“Helsinki on käesoleval aastal Maailma Disainipealinn (World Design Capital 2012) ning selle suursündmuse programmi kuulub ka Helsinki Disainimuuseumi projekt Design Gallery 12. Projekti kandideeris möödunud aastal üle 100 väljapaneku, millest muuseumi poolt valiti välja 12 parimat. Ka meie korraldatud näitusel “Uus Põhjamaade moeillustratsioon” õnnestus parimate hulka pääseda,” ütleb näituse koordinaator Helen Saluveer.

“Oleme rõõmsad, et Helsingi Disainipealinn 2012 programmis on mitmeid projekte, kus osalevad ka Eesti disainerid. Eelmise aasta kultuuripealinnade hea koostöö näitas, et koos tegutsedes oleme suuremad. Soome, Eesti ja Rootsi noorte kunstnike ühistöös sündinud Põhjamaade moeillustratsioonide näitus Soome Disainimuuseumis tõestab seda parimal moel,” kinnitab Liisa Ojaveer Eesti saatkonnast Helsinkis.

Rahvusvahelisel näitusel “Uus Põhjamaade moeillustratsioon” esitlevad oma töid Anu Samarüütel-Long, Marju Tammik, Kätlin Kaljuvee ja Leana Salvet Eestist, Minni Havas ja Laura Laine Soomest ning Cecilia Carlstedt ja Lovisa Burfitt Rootsist. Kõik moeillustraatorid on oma valdkonnas kõrgelt hinnatud ning nendest osade töid on tellinud maailmakuulsad moebrändid ja –ajakirjad. Helsinki väljapaneku jaoks on moeillustraatorid loonud osaliselt uued tööd. Väljapaneku loovjuht on Toomas Volkmann, graafiline disainer Tuuli Aule.

Kultuuripealinn 2011 programmi kuulunud ja Tallinn Fashion Week raames sel suvel Rotermanni kvartalis toimunud moeillustratsioonide näitus kujunes väga populaarseks – väljapanekut külastas üle 3500 inimese ja seda kajastati paljudes meediakanalites.

Näituse toetajateks ja partneriteks on Helsinki disainimuuseum, Eesti saatkond Helsinkis, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Soome Instituut, Järsi OÜ ja MTÜ Moedisaini Liit.

Näitus “Uus Põhjamaade moeillustratsioon” on Helsinki Disainimuuseumis avatud 16. märtsist kuni 8. aprillini 2012. Avalik avamine toimub täna, 15. märtsil kell 18-20.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht