Kultuuriminister kinnitas raadioringhäälinguload

Katrin Arvisto

Kultuuriminister Laine Jänes kinnitas täna 25 ringhäälinguloa väljaandmise, uute lubade alusel hakatakse programme edastama alates 17. novembrist.

Vastavalt ringhäälingulubade komisjoni ettepanekule ja ministri otsusele annab Kultuuriministeerium välja 17 regionaalse ja 7 kohaliku leviga ringhäälinguluba, hõlmates nii kogu Eesti territooriumi. Lisaks antakse välja üks rahvusvahelise leviga ringhäälinguluba. Neist omakorda 18 on eesti- ja 7 venekeelse programmi edastamiseks.
 
Kultuuriministeerium kuulutas ringhäälingulubade konkursi välja, kuna tänavu hilissügisel kaotavad peaaegu kõik raadioringhäälinguload üheaegselt kehtivuse. Uute lubade alusel lähevad raadiojaamad eetrisse alates 17. novembrist. Kõik täna kinnitatud raadioringhäälinguload kehtivad viis aastat ehk 16. novembrini 2014.
 
Ringhäälinguluba on tegevusluba, mis annab õiguse edastada saateid ja programme ringhäälingus. Loaga määratakse kindlaks edastatavate programmide arv ja nimetused. Samuti programmi struktuur ning maht päevas ja nädalas ning saatetegevuse alustamise tähtaeg. Lisaks päevasel ajal edastatava programmi sõnalise osa maht ja Eesti autorite teoste osa ning programmi levipiirkond.
 
Ringhäälingulubade komisjoni koosseisus on Eesti Ringhäälingute Liidu, Tehnilise Järelevalve Ameti, Vabariigi Presidendi kantselei ja ministeeriumide esindajad, kokku seitse liiget.
 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht