Näituse „Avastamata šedöövrid. Vene kunst Baltimaade kogudest” avamine 22. märtsil kell 18.00 Kumu kunstimuuseumis

Aleksandra Murre

Lugupeetud kolleegid!

Olete oodatud Kumu ja Kadrioru kunstimuuseumi ühisnäituse „Avastamata šedöövrid. Vene kunst Baltimaade kogudest” avamisele neljapäeval 22. märtsil kell 18.00 Kumu kunstimuuseumis.

Laupäeval, 24. märtsil toimub Kumu kunstimuuseumis ja Kadrioru kunstimuuseumis näitusele pühendatud publikupäev, mille raames saab terve päeva võtta osa ekskursioonidest ning kuulata loenguid, laste jaoks toimuvad loomingulised töö- ja mängutoad.

Lisainfo ja kava: www.ekm.ee/kadriorg ja www.kumu.ee.

Reedest, 23. märtsist on Kumu ja Kadrioru kunstimuuseumites avatud rahvusvaheline näitus „Avastamata šedöövrid. Vene kunst Baltimaade kogudest”. Projekt on esmakordne ulatuslik Eesti, Läti ja Leedu muuseumites leiduvate 19. sajandi teise poole ja 20. sajandi alguse vene kunstnike teoste ühine väljapanek. Kolme Balti riigi seitsmest muuseumist kokkutoodud maalid, skulptuurid ja tarbekunstiteosed annavad suurepärase ülevaate vene kunsti kuldajast ja tuntumate meistrite loomingust.

Näitus on jagatud kaheks osaks: Kumu kunstimuuseumis on väljas 19. sajandi realistlik maal ja tolle aja ametlik kunst – akademism ja salongikunst. Esindatud on nii peredvižnikute suurnimed – Ivan Kramskoi, Ilja Repin, Ivan Šiškin, Vassili Perov, Aleksei Savrassov jt kui ka hilise realismi esindajad.

Kadrioru kunstimuuseumi saalides eksponeeritakse hõbedaseks sajandiks nimetatud ajastu kunsti, alustades vene impressionismist kuni 20. sajandi alguse avangardsete vormiotsinguteni. Eraldi teemadena on välja toodud rühmitusse Mir Iskusstva ja Ruutu Soldat kuulunud kunstnike looming ning teatri teema 20. sajandi vene kunstis. Mitmed suurepärased kunstnikud, nagu Boriss Kustodiev, Kuzma Petrov-Vodkin, Konstantin Korovin ja Mstislav Dobužinski on näitusel esindatud arvukate töödega.

Näituse ettevalmistamine tõi kokku kolme Euroopa riigi professionaalid ja kunstiinstitutsioonid: Eesti Kunstimuuseum, Läti Rahvuslik Kunstimuuseum, Leedu Kunstimuuseum, M. K. Čiurlionise nim Rahvuslik Kunstimuuseum, Leedu Teatri-, Muusika- ja Kinomuuseum, Tartu Kunstimuuseum, Narva Muuseum.

Näituse graafiline kujunduse tegi Andres Tali ja näituse kujundasid KAOS arhitektid.

Näitus „Avastamata šedöövrid. Vene kunst Baltimaade kogudest” on Kumu kunstimuuseumis avatud 22.03.–12.08.2012 ja Kadrioru kunstimuuseumis 22.03.–24.06.2012.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht