“Glamuurselt kodutu” Eesti Kunstiakadeemias

Solveig Jahnke

Eesti Kunstiakadeemia juubeliaasta üritustele annavad avalöögi tekstiilidisaini tudengid näitusega „Glamuurselt kodutu“: esmaspäeval 21. septembril kl 17.00 avatakse Eesti Kunstiakadeemia galeriis, Tartu mnt 1, tekstiilidisaini osakonna üliõpilaste näitus. EKA ja tekstiilihariduse 95. juubeliaastale pühendatud näituse projektide juhendajad on professor Mare Kelpman, dotsent Krista Leesi ja doktorant Kärt Ojavee. Näituse kujundavad osakonna magistrandid.

Kunstiakadeemia on alustanud kolimist. Nagu kõik osakonnad, jätab ka soliidses eas tekstiilidisaini osakond oma kauaaegse kodu. Kodutu staatus on ühtaegu valus kui ka lootusrikkalt ilus. Sellest intriigist inspireerituna on tudengid loonud oma töödega glamuursete kodutute telklaagri, kust lisaks nostalgiliselt meelestatud trükigraafikale ei puudu ka tänapäevased innovaatilised tehnoloogiakatsetused. Teiste tööde seas saab näha helendavaid patju, puutetundlikke vaibamooduleid ning kootud multifunktsionaalseid tooteid.
Kodutu tekstiilitudeng neelab alla valu ning valib kindla veendumusega ilu ja glamuuri.

Lisaks põhinäitusele tutvustatakse satelliitnäitusel „AUTAHVEL“ Noore Tekstiilikunstniku autasu ja Mari Adamsoni nimelise preemiaga tunnustatud tekstiilitudengite erialaseid tegemisi.
Mari Adamsoni nimeline parima tekstiiliüliõpilase preemia asutati 1998. aastal tähistamaks kauaaegse õppejõu ja tekstiili osakonna juhataja professor Mari Adamsoni 90. sünnipäeva. Tunnustus on mõeldud õppetöös häid tulemusi saavutanud aktiivsele tekstiilitudengile. Preemiat annab välja EKA tekstiilidisaini osakond ja toetab Eesti Kunstnike Liit.
Noore Tekstiilikunstniku preemiat annab välja Eesti Tekstiilikunstnike Liit ja toetab Eesti Kultuurkapital

Näitus „Glamuurselt kodutu“ on avatud 6.oktoobrini 2009.
Disainiööl, 25.septembril, saab näitust külastada kella 21.00-ni, selgitusi jagavad autorid.

EKA tekstiilidisaini osakonna juubeliaasta üritused jätkuvad peagi erialaste mõttekodadega, kuhu oodatakse osa võtma erialaga seotud inimesi, tekstiilitööstuse esindajaid ja kõiki teisi huvilisi.

Eesti Kunstiakadeemiast
95. juubelit tähistav Eesti Kunstiakadeemia on Eesti ainus kunsti-, disaini-, arhitektuuri- ja kunstikultuurialast kõrgharidust andev avalik-õiguslik ülikool, mis on katkematult tegutsenud 1914. aastast.
Eesti Kunstiakadeemia pürgib visuaalkultuuri valdkondades juhtivaks rahvuslikuks ja rahvusvaheliseks innovaatiliseks keskuseks. EKA tegeleb peale aktiivse õppe-ja teadustöö ka loometööga ning pakub Avatud Akadeemia kaudu täiendkoolitust. Eesti Kunstiakadeemias õpib hetkel üle 1100 tudengi, kellest mitmed täiendavad end õppetöö vältel väliskõrgkoolides. EKA teeb koostööd ligi 100 välisülikooliga ning on mitmete rahvusvaheliste võrgustike liige. Lisa www.artun.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht