Tubased tööd tulekul – mihklipäeva tähistamine Raadil

Eesti Rahva Muuseum

Eesti Rahva Muuseum ja muuseumi sõprade selts kutsuvad 26. septembril kl 12–16 mihklipäevale Raadi mõisapargis (Narva mnt 177, Tartu), et  austada meie rahvakultuuri – muistset ja innovatiivset ühteaegu. Eesti rahvuslikud mustrid kannavad sõnumit – proovime seda koos kanda riidele, puidule, klaasile, vormida savisse. Osta saab meistrite toodangut ja uudistada  setupitsilise keraamika näitust.

Selle aasta mihklipäev „Tubased tööd tulekul –  hüva nõu hinnas. Rahvuslikud mustrid käsitöös ja tööstustoodangul“ on saanud inspiratsiooni rahvuslikest mustritest. Kohal on asjatundjad, kes oma teadmisi ka huvilistele jagavad.
Ajakava: Kl 12–13.30  teemakohased ettekanded asjatundjatelt Raadi mõisa jääkeldri konverentsiruumis (ERMi teadur Vaike Reemann ,,Kiri, muster, ornament“, tekstiilikunstnik Anu Raud ,,Mulk mulgi kuues“, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud Ave Matsin ,,Kirja kirjamine“, sõna sekka ütleb tekstiilikunstnik Kadi Pajupuu). Oma kogemusi jagavad suuremad tootjad. Kl 13.30 Aili Palmi setupitsilise keraamika näituse ,,Vana on uus“ avamine jääkeldris Kl 13–16 mõisapargis huvilistele käsitöötoad – rahvuslikud kirjad riidele, puule, klaasile ja savisse, armsad asjad villast ja lõngast.
Lastele mängumaa. Suppi keedab Salvest. Meistrite toodang ka müügis!
Lisainformatsioon: http://www.erm.ee/?node=1653  

Toetajad:
Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp, Tartu Kultuurkapital, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, Peipsi Koostöö Keskus, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Rahva Muuseumi Sõprade Selts, Tartu Vallavalitsus.  Lugupidamisega Liisi Toom Eesti Rahva Muuseum Kommunikatsioonijuht Http://www.erm.ee; Http://www.twitter.com/memoryfield  2009. aasta on Muuseumiaasta ja Eesti Rahva Muuseumi 100. tegevusaasta. Muuseum on väsimatu ja läheb “sajaga edasi!”

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht