Cili Kugler ja Tauri Västrik Tartu Kunstimajas

Alates laupäevast, 26. juunist on Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis avatud Cili Kugleri ja Tauri Västriku debüütnäitus „Illusioonid”.

Koostööprojekt uurib nähtamatuid identiteete ja kväärkultuuri läbi moekunst ja animatsiooni meediumite. Väljas on Tauri lõpukomplekti disainiprotsessi käigus loodud rõivad ja materjalid. Nende abil saab arutleda ja vaadelda kvääridentiteete ning riiete ja tekstiilide taha peituvaid tegelasi.

Tauri kollektsioonile sekundeerivad Cili installatsioonid, mis väljendavad tema loomingulist peegeldavat praktikat. Animeeritud interaktiivsed installatsioonid jätkavad eneseväljenduse teemaga, kasutades loo rääkimiseks optilisi illusioone ja abstraktsiooni.

Illusoorne maailm tervitab nähtamatuid identiteete ja esitab küsimusi. Mis määratleb meid meheliku, naiseliku või mitte kummagina? Kas eksisteerib moodus vabaneda binaarsetest sooreeglitest ilma nendega sobitumata? Kas tegu on üldse näitusega või oled lihtsalt sattunud ekstravagantsesse kväärklubisse?

Cili Kugler (snd 1995) on saanud Budapesti MOMEst bakalaureusekraadi moedisainis. Ta jätkas magistriõpinguid visuaalses kommunikatsioonis Helsingi Aalto Ülikoolis. Oma töödes kombineerib Cili eksperimentaalselt moodi ja graafilist disaini animatsiooniga, mille tulemusena valimavad humoorikad narratiivipõhised projektid. Kaht tema varasemat animatsiooni näidati 2019. ja 2020. aasta Tallinn Fashion Weekil.
www.cilikugler.com

Tauri Västrik (snd 1993) on saanud EKAst moedisaini bakalaureuse. Ta jätkas magistriõpinguid Helsingi Aalto Ülikoolis. Tema loomingut on näidatud rahvusvahelistel võistlustel nagu Mittelmoda (Itaalia), BIAAF (Hispaania) ja Mados Infekcija (Leedu). 2021. aasta algul sai temast Eduard Wiiralti stipendiumi laureaat. Tema looming keskendub peamiselt materjalide arendamisele ning tema eesmärgiks on luuga kergkudumeid tegeledes samas teostes soo-uuringutega seotud teemadega.

Graafiline disain ja näituse tekst: Cili Kugler

Erilised tänud: Kristian Kaiva, Kertu Kivisik, Kilian Kottmeier, Henrik Rakitin, Anari Västrik, Very Hard Official, Eesti Kultuurkapital ja Tartu Kunstimaja.

Näitus jääb avatuks 25. juulini.

www.kunstimaja.ee
facebook.com/kunstimaja

Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht