De novo pärimusi moodsatest kogukondadest

Aparaaditehases asuvas Kogo galeriis avatakse Vilniuse visuaalkunstniku Anastassia Sossunova (LT, Anastasia Sosunova) näitus “Barry jalutab omapäi”. Laupäeval 23. novembril algusega kell 15 teeb kunstnik näitusel tuuri.

“Meie elupaikades toimub erinevaid moonutusi. Kasutades kaasaegseid legende ja tõestisündinud lugusid (näiteks omapäi jalutava koera Barry kogukondlikult jagatud hooldamine), otsin ma kõige sobilikumat visuaalset keelt väljendamaks oma eemale tõmbumist ning rahumeelset avatust tundmatule, ettemääratlematule ja tõestamatule. Kujutledes mingit territooriumi ning selles aset leidvat erinevate olendite kooseksisteerimist, näen silme ees müüre, mis ütlevad lahti vankumatust füüsilisusest ning haaravad endasse neile naalduvad esemed. See on ähmane ala, kus tuvid söövad pitsat, muruniidukid ekslevad vabalt mööda aedu, teismelised mängivad tulesähvatustega ning ühistranspordis pihitakse valjult oma patte. Kõik on kohal ning sobituvad sellesse kummalisse organismi, milles — mitte miski ei ole kindel, kõike saab veel muuta ja seda, mis tehtud, kuid kukkunud välja kehvasti, saab uuesti ette võtta — ning seejärel erinevatel leidlikel viisidel taaskasutada,”  kirjeldab kunstnik näituse sisu viidates Paul Chan esseele  The Unthinkable Community” (E-Flux, 2010).

Näitusel näeb Sossunova uusi töid, videot, oblekte ja graafikat, millest suur osa on valminud Achterhausi residentuuris Hamburgis.

Anastassia Sossunova (s. 1993, Anastasia Sosunova) on Vilniuses asuv visuaalkunstnik. Tal on Vilniuse Kunstiakadeemia bakalaureusekraad graafika ja magistrikraad skulptuuri erialal. Oma multidistsiplinaarses praktikas kombineerib ta videot, installatsiooni, skulptuuri ja graafikat, liikudes erinevatel skaaladel, manipuleerides isiklike lugude ja peenete materiaalsete žestidega ning järgides nende takerdumist suurde narratiivi. Need on jutud sellest, kuidas kogukonnad ja identiteedid kujunevad, eksisteerivad ja hääbuvad. Tema loomingu osaks on enda ümbruskondade märkamine ja lähemalt tundma õppimine ning uurimus sellest, kuidas me ümbritsevaga suhtleme.

Anastassia Sossunova hiljutised näitused ja linastused on toimunud Pekingis I: projektiruumis, Vilniuse Kaasaegse Kunsti Keskuses, galeriides Rupert ja Editorial Vilniuses, Cubitt Londonis, The Sunroom Richmondis ja Praha Rahvusgaleriis.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Leedu Kultuurinõukogu. Näitus toimub koostöös Vilniuse galeriiga (AV17).

Graafiline disain: Aleksandra Samulenkova

Näitus “Barry jalutab omapäi” on avatud 23. novembrist 2019 – 11. jaanuarini 2020, K–R, 13–19, L 13–18 Kogo galeriis Aparaaditehases (Kastani 42, Tartu).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht