Eesti Disainiauhinnad 2020 võitjad kuulutatakse välja virtuaalgalal ja võidutööde näitus avatakse Viru Keskuses 

Eesti Disainiauhinnad 2020 virtuaalgalat saab jälgida 18. septembri õhtul Eesti Disainiauhinnad Facebooki lehel või Eesti Disainikeskuse Youtube‘i kanalis kell 17:00 – 19:30. Füüsiliselt saab auhinnatud töid näha Viru Keskuse aatriumis, EDA 2020 näitusel, ajavahemikus 21. september – 4. oktoober. 

Eesti Disainiauhinnad 2020 (EDA 2020) tulevad sel aastal natuke teisiti kui varasemaltNimelt antakse auhinnad üle särava online-gala käigusmida viib läbi parim virtuaalne perenaine, siinpool ekvaatorit – alati glamuurne ja särtsakas EDA. Stuudios on kohal ka Lexsoul Dancemachinekes kütab üles energia, et toitejuhtmed lausa sulavad
Eesti Disainiauhinnad 2020 virtuaalgala toimub 18. septembril, ajavahemikus 17:00 – 19:30 ning seda saab jälgida Eesti Disainiauhinnad Facebooki lehel või Eesti Disainikeskuse youtube‘i kanalis. Kes soovib, saab vaadata auhindade jagamist kodus perega või kolleegidega büroos/stuudios. 
Kui olukord võimaldab, siis 18. septembri õhtulon kõik huvilised oodatud Põhjala angaaridesse (Marati 5)EDA 2020 ühisvaatamiselekuhu toimub stuudiost ka otselülitussest BRUNO tootedisainiauhinnad on Disainiöö festivali raames plaanitud jagada kätte füüsiliselt.

Eesti Disainikeskuse juhataja Tiia Vihandi sõnul on Eesti Disainiauhinnad juba aastaid olnud disainivaldkonna olulisim tunnustussündmus: ‘‘Sel aastal on kõik teisiti kui kunagi varem. Oleme jätkuvalt keset koroona kriisi – palju meie ümber on muutumas, väga palju on ebakindlat, aga üks asi on kindel – tänases keerulises maailmas hakkab veelgi suurenema vajadus loovate lahenduste järele, muutes disaini tähtsamaks kui kunagi varem. Võib olla keeruline antud ajahetkel mõelda rõõmustamisele või suursündmuse korraldamisele, aga arvame siiski, et praegune olukord ei takista heade disainitööde tunnustamist ja nähtavaks tegemist ning disaini rakendamise väärtustele tähelepanu juhtimist.‘‘

EDA 2020 virtuaalgalal kuulutatakse välja võitjad järgmistes kategooriates: 

– Graafiline ja digitaalse disain; 
– Teenusedisain; 
– BRUNO tootedisainiauhinnad;
– Disaininihariduse auhind; 

– Valdkondadeülesed kategooriad (Disainimuutja, Aasta Disainitegu) 

– Eriauhinnad (Noor Püss, SÄSI, Prillitoos ja BRUNO elutööauhind)

Lisaks disainiauhindadele, antakse EDA 2020 virtuaalgalal üle Kuldmuna Grand Prix ja Kuldmuna Elutöö auhind, mis jäid kevadisel Kuldmuna galal andmata ning samuti avalikustatakse esimest korda selleaastased EAS Ettevõtluse auhind konkursi ‘‘Disainirakendaja‘‘ nominendid.

Eesti Disainiauhinnad 2020 kõiki võidutöid saab näha Viru Keskuse aatriumis 21. septembrist – 4. oktoobriniEDA 2020 näitus avatakse 21. septembril, kell 17:00, kus toimub ka Eesti Disainiauhinnad 2020 aastaraamatu esitlus. Näitus valmib koostöös disainibüroo BYNEW, sisearhitekt Tõnu Kalpuse ja Viru Keskusega ning on inspireeritud rubiku kuubiku motiivist, mis on osa EDA 2020 identiteedist. Erinevalt varasematest aastatest, rändab näitus edasi ka Võrru, Tartusse, Pärnusse ja Narva.

Tänavusele Eesti Disainiauhinnad 2020 konkursile esitati kokku 235 tööd. Kõikide EDA 2020 nominentidega saab tutvuda eestidisainiauhinnad.ee veebilehel. 

Eesti Disainiauhinnad 2020 konkursi eesmärk on tunnustada Eesti võimekamaid disainereid ja disainibüroosid, parimaid disainikasutajaid ning erilisemaid disainitegusid, millega tuuakse avalikkuse ette disainivaldkonna viimase kahe aasta edulood.

Eesti Disainiauhinnad konkurssi korraldab Eesti Disainikeskus, koos Eesti Disainerite Liidu, ADC*Estonia, Teenusmajanduse Koja ja Eesti Kunstiakadeemiaga. 

Esmakordselt anti Eesti Disainiauhinnad ühiselt välja 2012. aastal, tootedisainiauhinda BRUNO on antud välja aastast 2006.

EDA 2020 AJAKAVA:
15.-17. september: seminarid disaineritele disainikeskus.ee/sundmused
14.-20. september: tootedisaini auhinna BRUNO nominentide näitus Disainiöö festivali raames Põhjalas
 18. september 17:00 – 19:30 Eesti Disainiauhinnad 2020 virtuaalgala Eesti Disainiauhinnad Facebooki lehel või Eesti Disainikeskuse youtube‘i kanalis. 

  1. Ühisvaatamine Disainiöö festivali raames Põhjala tehase angaarides (Marati 5). 
    NB! EDA 2020 ühisvaatamise mahutavus oleneb võimalikest riiklikest piirangutest ning hoiame huvilisi kursis nii sotsiaalmeedia kui ka disainiauhinnad kodulehe kaudu.21. september – 4oktoober: Eesti Disainiauhinnad 2020 võidutööde näitus Viru Keskuses. Näituse avamine toimub 21. septembril kell 17:00, kus toimub ka Eesti Disainiauhinnad 2020 aastaraamatu esitlus. 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht