Eesti Kunstimuuseumi õppematerjalidega saab tutvuda ka veebis

Eesti Kunstimuuseumi haridustöö kuraatorid on aja jooksul loonud kasulikke õppematerjale, millest mitmed on nüüd kättesaadavad ka veebis. Üks neist on mahukas haridusprojekt „Eesti kunsti Digisild“: Eesti Kunstimuuseumi haridusspetsialistide, kuraatorite ja koguhoidjate loodud komplekt, milles saab video vahendusel tutvuda eesti kunstnike loomingu ja muuseumide püsiekspositsioonidega, täita töölehti ja vastata küsimustele.

Projekt „Eesti Kunsti Digisild“ koosneb 20 lühivideost ja neid saatvatest töölehtedest. Videotes tutvustavad Eesti Kunstimuuseumi töötajad Eesti kunstilugu ja Eesti Kunstimuuseumi kogu ‒ üht olulisemat kunstikogu Eestis. Töölehed aitavad mõista ja mõtestada esitatud teemasid ning loovad võimaluse lisategevusteks.
Digisilla materjalid hõlmavad mitmesuguseid teemasid, kattes lisaks kunstile ka eri ajastute ühiskonna toimimist ning kunsti seotust teiste eluvaldkondadega. Seoses Kadrioru kunstimuuseumi koguga saab tutvuda 17.‒19. sajandi kunsti ja ühiskonnaga eri teemade ja valdkondade kaupa. Niguliste muuseumi teemaplokk tutvustab Niguliste kiriku arhitektuuri ja keskaja kunsti ühes tollase maailmapildiga ning keskajal tegutsenud meistreid. Adamson-Ericu muuseumi ja Kumu kunstimuuseumi videod annavad ülevaate 18.‒20. sajandi eesti kunstist.
Videod ja töölehed on suunatud põhikooli kolmandale astmele, gümnaasiumile ja kutsekoolidele eesmärgiga pakkuda õpilastele harivaid kunstiteadmisi. Samas on need kultuurseks vahepalaks ka täiskasvanutele.

Lisaks „Digisillale“ pakub õppematerjalide rubriik huvitavaid loovülesandeid nii koduõppe täiendamiseks kui ka põnevaks vahelduseks ning ekraanivabaks ajaveetmiseks pere ja sõpradega. Kumu kunstimuuseumi teemalehel saab näiteks täita töölehte „Võlujälg“ ja tutvuda lindude-loomadega „Varamu“ püsiekspositsiooni põhjal. Ülesanded, mis on seotud Gordon Matta-Clarki näitusega, selgitavad aga ruumi ja arhitektuuri ning tänavakunsti olemust.
Eesti Kunstimuuseumi haridus- ja publikuprogrammide arendusjuht Signe Siim kirjeldab digimaterjale kui alternatiivset võimalust kunstihariduseks: „Eesti Kunstimuuseumil on varasalves kunstiteadlaste ja haridustöö kuraatorite loodud väärt materjali, mida meie uus koduleht võimaldab hästi välja tuua ja mugavalt kasutada. „Eesti kunsti Digisilla“ veebimaterjalid on suurepärane võimalus kasutada juba olemasolevat, mis omandanud uutes oludes suurema tähtsuse. Valik vahetuvate näituste tarvis tehtud muuseumitunni töölehti on nüüd prinditavana kodulehel. Püüame leida teisigi võimalusi, kuidas eriolukorra tõttu suletud näitusi tuua igas eas publikuni. Valmistame ette videotuure näitustel ning uusi e-tunde. Lähiajal on Adamson-Ericu muuseumi veebilehele plaanis lisada põhikooli II astmele suunatud e-kunstitund Olev Subbi näitusest. Kumu kunstimuuseumi haridustöö kuraatorid on välja töötamas Vello Vinna näituse e-materjale kõigile kooliastmetele,“ kirjeldab Signe Siim edasisi plaane.

Eesti Kunstimuuseumi kogudes ja püsiekspositsioonides asuv kunstipärand on suures osas kättesaadav ka veebis, muuseumi Digikogus aadressil: digikogu.ekm.ee. Eesti Kunstimuuseum julgustab õpetajaid ja õpilasi seda kasutama.

„Eesti kunsti Digisild“: https://ekm.ee/eesti-kunsti-digisild/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht