Eesti Loodusmuuseum avas oma uksed virtuaalselt

Alates eile õhtust on Eesti Loodusmuuseum avatud virtuaalselt – loodusmuuseumi kodulehe kaudu saab iga huviline tutvuda nii muuseumi püsinäitustega kui ka viimaste möödunud ajutiste näitustega. Lisaks virtuaalsele jalutuskäigule näitusesaalides, saab kuulata audiogiidi, vaadata videoid ning mängida mänge.

“Meil on väga hea meel, et suutsime muuseumi nii kiiresti taas avada! Ja isegi suuremana, kui meie vanalinna maja mahutab,” ütleb Eesti Loodusmuuseumi direktor Asta Tuusti. “Virtuaalses loodusmuuseumis on avatud kuus erinevat näitust, seal saab kuulata audioklippe ja mängida mänge, sinna on oodatud nii pered aega veetma kui õpetajad virtuaalseid muuseumitunde korraldama. Usun, et meie virtuaalmuuseumist leiab palju põnevat, et sisustada aega koduseinte vahel, ning leiab ka inspiratsiooni retkedeks Eesti loodusesse,” räägib Asta Tuusti.

Virtuaalses loodusmuuseumis saab tutvuda loodusmuuseumi püsinäitustega, mis tutvustavad salapäraseid soid, rikkalikku metsaelustikku ning meie pea 2000 miljoni aastat tagasi ulatuvat geoloogilist ajalugu. Taas on külastajate ees ka muuseumi mere ja jõgede saal, mis oli viimati avatud 2018 suvel ning pakub kindlasti paljudele muhedaid mälestusi.

“Meie virtuaalmuuseumi eesmärgiks ei ole kindlasti mitte asendada füüsilist muuseumi, vaid pakkuda sellele tänases olukorras alternatiivi,” ütleb projekti eestvedaja Sander Olo. “2018. aastast alates oleme me digitaalselt säilitanud nii oma ajutisi kui püsinäituseid, mis uutele näitustele ruumi tegemiseks on muuseumi saalidest ära kolitud. Ja kui esialgu ei olnud meil virtuaal-saalidega suuremaid plaane kui nende talletamine, et jäädvustada tehtud tööd, siis tekkinud olukord andis olemasolevale materjalile uue väljundi,” ütleb Sander Olo.

Lisaks endistele ja praegustele püsinäitustele on virtuaalseks külastamiseks avatud Eesti Loodusmuuseumi kaks viimast ajutist näitust: “Isad ja pojad” ning “Müstiline ürgmeri”. Näitus “Isad ja pojad” keskendub isade hoolele ja selle puudumisele looduses ning seletab nii looma- kui taimeriigi keerukaid arengubioloogilisi küsimusi ja näitus “Müstiline ürgmeri” kutsub sukelduma ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevani, tutvustades rännaku jooksul nii Eesti alade liikumist, siin elanud taimi ja loomi kui kliimamuutusi.

Eesti Loodusmuuseumi virtuaalsetes näitusesaalides saab kuulata ka eestikeelset audiogiidi – kokku on kuulamiseks üles laetud 135 audioklippi, mis juhatavad kuulaja läbi virtuaalsete saalide. Lisaks audiogiidile saab vaadata ka erinevaid videoid, mh näiteks meeleolukat geoloogilist ilmateadet ning kauneid droonikaadreid Eesti rabade kohalt. Kes aga eelistab virtuaalsele jalutuskäigule lisaks lugeda, saab nautida näituste “Müstiline ürgmeri” ning “Isad ja pojad” katalooge.

Virtuaalse loodusmuuseumi külastamine on kõigile tasuta. Kes soovib siiski muuseumit piletiostuga toetada, saab seda teha loodusmuuseumi kodulehel.

Eesti Loodusmuuseumi muuseumimaja Tallinna vanalinnas on eelmise nädala lõpust alates seoses välja kuulutatud eriolukorraga külastajatele suletud.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht