Eesti Pimedate Liidu Aasta Teo laureaadid

Eesti Pimedate Liidu Aasta Teo pälvinute seas on nii ligipääsetavuse, kirjeldustõlke, kui ka hariduse edendajaid. Juba üheksandat aastat tunnustab Eesti Pimedate Liit neid inimesi ja organisatsioone, kes on eelnenud aasta jooksul aidanud nägemispuudega inimeste elukvaliteeti parandada.

Tänavu pälvivad Eesti Pimedate Liidu tunnustuse „Aasta tegu 2020“:

Eesti Meremuuseum – Paksu Margareeta ligipääsetava püsiekspositsiooni loomise eest;

Vanemuise teatri direktor Kristiina Alliksaar – kirjeldustõlkega etenduste korraldamise eest Vanemuises ning

Tartu abilinnapea Mihkel Lees selle eest, et kirjeldustõlkega etenduste tarvis on leitud vajalik rahaline tugi;

Õiguskantsleri Kantselei – Eesti Vabariigi 102. aastapäeva kontsertetendusele kirjeldustõlke tagamise eest;

Tallinna Ülikooli rahvakunsti ja käsitöötehnoloogiate lektor Tiia Artla ning haridusteaduste instituudi doktorant Jana Kadastik – erivajadustega lastele mõeldud õppevahendeid tutvustava näituse „Kaasav ELU“ korraldamise eest.

„Aasta teo tunnustuse väljaandmine muutub järjest keerulisemaks. Eestimaale lisandub iga aastaga uusi ja ägedaid ideid, inimesi ja ettevõtteid, kes teevad rohkem, kui peab, enam, kui seadused ja reeglid ette näevad. Ja see on suurepärane,“ ütles Eesti Pimedate Liidu juhatuse esimees Jakob Rosin. “Aasta tagasi oli meil hulga vähem teatrietendusi, mida täiel rinnal nautida. Täna on meil Eestis maailmatasemel ligipääsetavusega muuseum. Esmakordselt jõudis teleri kaudu vabariigi aastapäeva kontsert-etendus kõigi, ka nägemispuudega televaatajateni, ning läbi Kaasav Elu näituse jõudsid nägemispuudega inimeste elu edendavad ideed laia avalikkuseni,” lisas ta.
Tunnustus on seotud rahvusvahelise valge kepi päevaga, mida tähistatakse üleilmselt 15. oktoobril. Sel päeval pööratakse ühiskonna tähelepanu nägemispuudele ning mitmesugustele ligipääsetavuslahendustele, mis võimaldavad nägemispuudega inimestel ühiskonnas teiste inimestega võrdselt toime tulla. Eestis on valge kepi päeva märgitud alates 1987. aastast.
Eesti Pimedate Liit on üle-eestiline nägemispuudega inimeste ühingute katusorganisatsioon. Liit kaitseb ning esindab nägemispuudega inimeste huve riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht