Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing tunnustab parimaid raamatukoguhoidjaid

26. veebruaril tunnustab Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing raamatukoguhoidjaid. Möödunud aasta parimad valiti välja 34 nominendi hulgast kaheksas kategoorias. Auhindade andmist toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital. Kõrvuti raamatukoguhoidjatega saavad tunnustuse ka ajakirjanikud ja raamatukogude sõber.

Ühingu teenetepreemia pälvib Asko Tamme, kes 35e raamatukogudes töötatud aasta jooksul on mõtestanud raamatukogude tähtsust ning näinud tavapärasest avaramalt raamatukogude missiooni ja ülesannet ühiskonnas.

Ühingu aastapreemiaga tunnustatakse Tallinna Keskraamatukogu direktorit Kaie Holmi. Tallinna Keskraamatukogus reageeritakse ühiskonna vajadustele kiiresti ja paindlikult ning ollakse valmis katsetama uute ja ka ebatraditsiooniliste raamatukoguteenustega. Koroonakriisi ajal avati operatiivselt e-raamatukogu ELLU kõigile üle Eesti mõjutades seeläbi positiivselt paikkondade elu ajal, mil kõik raamatukogud ei saanud oma lugejaile trükitud raamatuid laenutada. 

Ka parim noor raamatukoguhoidja Kristel Palk töötab Tallinna Keskraamatukogus. Tundes hästi laste ja noorte vajadusi reageeris ta kiiresti muutunud olukorras ning pakkus liikumispiirangute tõttu koduseinte vahel igavlevatele lastele arendavaid tegevusi ning lapsevanematele vabu hetki töö või koduste tegemiste jaoks.

Aasta lasteraamatukoguhoidja Rita Raudsepp on lastes lugemishuvi tekitaja ning Tori valla raamatukogude laste-ja noortetöö koordineerija ja edendaja. Aasta maaraamatukoguhoidja, Vastse-Kuuste raamatukogu juhataja Mall Kõpp, on sädeinimene ja kogukonnavedur, kes möödunud aasta erilistes tingimustes viis raamatukogus leidlikult ellu uusi ideid ja töövorme.

Aasta tegu linnaraamatukogus on fotolavastuse projekt „Kiigeraamatukogu”, mille loojaks ja eestvedajaks on Grete Nootre Lääne Maakonna Keskraamatukogu lasteosakonnast. Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli raamatukogu liitmine Tallinna Tehnikakõrgkooli raamatukoguga pälvis aasta teo tiitli erialaraamatukogus. Aasta tegu teadusraamatukogus on Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu 24/7 ligipääsetava õpitoa uuendamine ja ruumi funktsionaalsuse laiendamine, mis tagab tudengitele ööpäevaringselt võimaluse õppida ning töötada mugavas õpikeskkonnas.

Ajakirjandusauhinnaga tunnustatakse ajakirjanikku, kes on märkimisväärselt kajastanud raamatukogude olukorda avalikkusele. Möödunud aasta tööde eest pälvivad auhinna Tartu Postimehe ajakirjanik Raimu Hanson, Lõuna-Eesti Postimehe ajakirjanik Mati Määrits ning Eesti Rahvusringhäälingu kultuuriuudiste toimetaja-saatejuht Reet Weidebaum.

Raamatukogude sõbraks saab ERRi kultuurisaadete „Plekktrumm“ ja „Plekktrummi raamat“ saatejuht Joonas Hellerma, kes oma vestlusaadetes ärgitab väga tulemuslikult väärt raamatuid lugema. Kohe peale saateid tulevad inimesed neid ka raamatukogudest laenama.

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing peab oluliseks märgata ja tõsta esile raamatukoguhoidjaid ning tunnustada raamatukogudes aasta jooksul tehtut. 2020. aasta oli keeruline ja eriline tervele Eestile ja oma jälje jättis see ka raamatukogude tegemistesse.

Tunnustused avalikustatakse Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu üldkoosolekul, mis tänavu toimub virtuaalselt 26. veebruaril algusega kell 11.00.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht