Eesti Rahva Muuseum ootab näituseideid

Konkurss „Oma näitus“ kestab 19. aprillini.
„Kuigi muuseumid on praegu suletud, vaatame tulevikku ja julgustame ERMiga jagama põnevaid ideid, millest võiks uuel aastal näituse teha,“ sõnas ERMi näituste talituse produtsent Kata Maria Metsar ja lisas, et eriti oodatud on kavandid, mis tutvustavad kõikvõimalikke ühistegevusi.

ERMi osalussaalis on toimunud kaheksa oma-näitust. Praegu on üleval (kuid eriolukorra tõttu suletud) Tartu maratoni juubelinäitus, enne seda nägi seal kodalukke. Näitusekonkursile lukuidee saatnud Heidi Solo julgustab kõiki osalema: “Kui sul on loominguline unistus, mis otsib laiemat kõlapinda, siis see on sinu võimalus!”

Veidi varem, 2019. aasta kevadest sügiseni, oli ERMi osalussaalis näitus koolivormidest. „Vormitud lugu“ sündis ema-tütre, Marjaana Vaheri ja Elis Vaheri koostöös. “Ma ei oleks kunagi osanud unistada, et avame tütrega koos näituse. Näitust ettevalmistades jagasime oma arusaama kunstist, aga mis veel tähtsam, saime ka koos kasvada. Olen kasvanud emana, nähes oma tütart loomingulistel hetkedel ja olles ise selle protsessi teine loominguline pool,“ rääkis Marjaana Vaher.

Ideid saab esitada veebilehel www.erm.ee/omanaitus2020 kuni 19. aprillini 2020. Võitja selgub rahvahääletuse teel ja kuulutatakse välja 12. mail 2020. Näitus avatakse 2021. aasta esimeses pooles, selle valmimist toetab Eesti Rahva Muuseum nõu, tehniliste vahendite ja kuni 5000 euroga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht