Eesti Tervisemuuseum avab uue näituse “Palju õnne!?”

Eesti Tervisemuuseum avab täna vaimsest tervisest ja õnnest rääkiva näituse “Palju õnne!?” Näitus tutvustab teaduse avastuste kaudu õnne olemust, neurokeemiat ja positiivse psühholoogia jõudu.

Tervisemuuseumi näitus “Palju õnne!?” uurib seda, mis teeb inimesed õnnelikuks ning juhib tähelepanu heaolu ja vaimse tervisega seotud küsimustele. Tegemist on õnne märkamise näitusega, mille eesmärgiks on puudutada igaüht emotsionaalselt ning innustada suhtlust vaimse tervise teemadel oma lähedastega.

Näituselt saab ka mitmeid praktilisi nippe ja näpunäiteid, mis aitavad keskenduda positiivsele jõule enda sees, muuta teadlikult oma elu paremaks ning saavutada sisemist tasakaalu. Ekspositsioon selgitab ka, kuidas meil on võimalik tänu aju plastilisusele end õnnelikuks õppida.

Näituse kuraator Ülle Kask usub, et praegune ebatavaline aeg on suurepärane hetk aruteluks vaimse tervise teemadel: “Meie näitus uurib vaimset tervist läbi kõigi elu aspektide ja praegused muutlikud ajad on heaks momendiks, et mõelda selle üle, mis meid elus tegelikult õnnelikuks teeb.”

Näituse valmimisel olid konsultantideks psühholoogia- ning ajueksperdid, kelle hulka kuulusid teiste seas Anu Realo, Tiina Jõgeda, Jaan Aru, Liisi Kööts-Ausmees, Andero Uusberg ning MTÜ Peaasjad psühholoogid Anna-Kaisa Oidermaa, Minna Sild ja Merle Purre. Näituse tegemist toetasid Tervisekassa, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Teadusagentuur.

Näitus “Palju õnne!?” jääb Eesti Tervisemuuseumis avatuks 15. maini 2022.
Aastanäituse raames toimuvad ka muuseumituurid ning sügisest alates publikuprogramm ja haridusasutustele suunatud muuseumitunnid. Endiselt on külastajatele ja tervisehuvilistele avatud 670 ruutmeetril paiknev püsiekspositsioon “Avameelselt Sinu kehast”. Näituste kohta lähemalt www.tervishoiumuuseum.ee.

Eesti Tervisemuuseum on Tallinna vanalinnas 600 aasta vanuses hoones asuv teadusmuuseum, mis asutati 1924. aastal, et avada inimeseks olemise ilu, võlu ja valu ning muuta seekaudu eesti inimene õnnelikumaks ja tervemaks. Tervisemuuseum jutustab kui võimas ja imeline on inimkeha ning mida meist igaüks saab ise ära teha oma tervise ja heaolu parandamiseks.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht