Elna Kaasiku näitus RannaMustrid

Pühapäeval, 30.juulil kell 15.00 avatakse  Saaremaa Kunstistuudio galeriis tekstiilikunstnik Elna Kaasiku isikunäitus RannaMustrid.

RannaMustrites peegeldub kunstnikule koduse Virumaa rannamaastiku askeetlik tunne.
Avataval näitusel seob Elna Kaasik tervikuks käsitöödisaini ja tööstusdisaini. Kangastelgedel teostatud laualinikute sari Lumi ja taftingtehnikas vaibasari Metsamaastik loovad triiburütmides omavahel dialoogi vastavalt tehnilistele võimalustele.

Kaasiku loomingus on traditsioon leidnud rakenduse kaasaegsetes disainilahendustes. Oma loomingut määratledes otsib autor piire disaini, tarbekunsti, käsitööoskuse ja näitusesaali jõudnud kontseptuaalse tulemuse vahel. Selle näituse kontseptsiooni iseloomustab hästi autori tsitaat aastast 2020, näituse TriibuKiri tekstist:

Kas tarbekunst, disain ja kunst on sünonüümid? Kindlasti mitte. Käsitöö? Tarbekunst ei sünni ilma kunstimõtte ja professionaalse käsitöö oskuseta, see kreedo on mind saatnud õpingute ajast. Oma loomingus määratlen tarbekunsti unikaalse teosena ja disaini seeriatoodanguna, mis on valminud autoriteostuses perfektset käsitööoskust jälgides või tööstuses. Millise mõtte jõul kasvab käsitöö, tarbekunst ja disain kunstiks? Kas näitusesaalis? Kontseptuaalses koosluses?
/E. Kaasik/

Eesti Tekstiilikunstnike Liit omistas Elna Kaasikule tunnustuse Aasta Tekstiilikunstnik 2022 näituse AjaMustrid eest Tallinna Jaani kirikus. Karge ja põhjamaise loominguga tuntud Elna Kaasik võttis näitusega kokku kolmekümne aasta pikkuse loomingulise tegevuse oma autorifirmas Elnadisain.

Elna Kaasik on lõpetanud Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis teksiili eriala 1983. aastal.
1989. aastast on ta Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Disainerite Liidu liige, aastast 1993 Tekstiilikunstnike Liidu liige. Kaasik on töötanud kangavabrikus „Keila“ ja Kunstikombinaadis ARS kudumisateljee kunstilise juhina 1988-1995.
1992. aastal asutas ta kunstnikufirma Elnadisain OÜ ja töötab 1995. aastast alates ateljees ARS-i majas.
Käesolev on kunstniku 36es isikunäitus ja lisaks Eestis esitatule on tal isikunäitused olnud Soomes (1997, 2002, 2003, 2004), Rootsis (1999, 2001, 2008), Taanis (2002), Norras (2002), Lätis (2019) ja Jaapanis (2004). Elna Kaasikule on omistatud AastaTekstiilikunstniku tiitel (1999) ja ta on pälvinud Aasta Tekstiili preemia (2007) ning Kristjan Raua preemia (2000).

Saaremaa Kunstistuudio galeriis toimus näitus MerePiir 2009. aastal koos tütar Maali Roometiga.

Näitusi Saaremaa Kunstistuudio galeriis toetab Eesti Kultuurkapital ja näitus jääb avatuks 10.septembrini.

www.kunstistuudio.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht