Erinn M. Cox “Surematu / Immortal” Hop galeriis

Erinn M. Cox
SUREMATU / IMMORTAL
9.01.- 28.01.2020
Hop galerii

Igatsusele järgneb vaikus. Ses hääletus alistumises tajun kõige teravamalt oma peljatud üksildust. Iga üksinduses veedetud aasta kahandab mu südant ja surelikkuse tajupilt joonistub üha selgemini välja. See lahkumine õhutab mind otsima tähendusmärke, mida pärast mu viimast hingetõmmet mäletada, kalliks pidada ja armastada. Loon pärandit üksildusest ja üksildusele, et jätta igavikuline märk oma virelusest tühjuses.

Hetkel, kui armastusest keeldutakse ja meid tagasi tõugatakse, leiame ainsa tõena, millest kinni hoida, oma maised jäänused: need on meie olemasolu tunnistajaks ja järele jääva tõendajaks. Tahan anda valimatult teistele vaid tükke endast, ükskõik kellele teisele, sest see on ainus, mis mulle veel jäänud. Põlistan oma elava keha jäänuseid valatuna pronksi ja hõbedasse, et asetada neid teiste kaela ümber lootuses kustutada möödapääsmatu kaduvik, saavutades ilmne ja intiimne surematus.
/Erinn M. Cox/

Erinn M. Cox on Eestis resideeruv Ameerika Ühendriikidest pärit ehtekunstnik. Ta on omandanud skulptorina magistrikraadi ning lõpetanud ehtekunsti magistrantuuri. Tema rahvusvahelisest näitusetegevusest võib tõsta välja osaluse näitustel Schmuck 2018 ja 2020, SOFA CHICAGO ning tunnustuse Galerii Marzee Graduate Prize pälvimise aastal 2019. Lisaks loometegevusele töötab ta USA´s vabade kunstide ja kunstiajaloo dotsendina ja külalislektorina Eesti Kunstiakadeemias. Ta on avaldanud artikleid kaasaegse kunsti, disaini, ehtekunsti ja filosoofia teemadel ning on veebiajakirja Louise & Maurice asutaja ja toimetaja (www.louiseandmaurice.com).

Lisainfo:
www.erinnmcox.com

HOP galerii
Hobusepea 2
10133 Tallinn
tel: +372 5112350

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht