Fotomuuseum 40 + Positiiv 10 = ühine fotosügis

Foto: Kaupo Kikkas

Foto: Kaupo Kikkas

Fotomuuseum ja Eesti ainuke fotokunsti ajakiri Positiiv korraldavad oma ümmarguste sünnipäevade märgiks ühise kohtumisõhtute sarja fotokunstnikega, kes kasutavad oma loomingu ühe väljendusviisina portreežanri. Fotomuuseumil täitus sel suvel 40 aastat, Positiivil sügisel 10. 

Fotomuuseumis on käimasoleva teema-aasta raames tõstetud fookusse portreefoto. Positiivi peatoimetajat Kristel Schwedet ärgitas see ühendama jõud, et kutsuda fotohuviline publik muuseumisse kohtuma ajakirja veergudel esinenud fotograafidega silmast silma. Fotokunstnikest astuvad koostööprojekti raames üles Kaupo Kikkas, Vivian Ainsalu, Meeli Laidvee, Karolin Kruuse, Silvia Pärmann, Iris Kivisalu ja Anna Kõuhkna.

Kohtumiste start antakse 24. septembril Kaupo Kikkase etteastega. Õhtuid modereerivad Fotomuuseumi poolt portreefotoga sina peal fotokunstnik Annika Haas ja ajakirja vastutav väljaandja Kristel Schwede.

Annika Haas ühe korraldajana: “Ühine fotosügis näitab portreefotot kui žanri oma mitmekesisuses, tutvustab erinevaid võimalikke lähenemisviise ja tehnikaid, loomingulist suhestumist modelliga ning loob võimaluse vahetuks kontaktiks fotograafidega.”

Ajakirja Positiiv peatoimetaja: “Tutvustame väikest osa põnevate kunstnike ja fotograafide galeriist, kelle loomingut oleme fotoajakirjas tutvustanud. Valisime kohtumisõhtuteks portreefotograafid, kuna 2020 on Fotomuuseumis portreeaasta. Minu jaoks on üllatus, et Positiiv on juba 10 aastat Eesti meediaväljal tegutsenud. Loodan, et koostöö Fotomuuseumiga pakub elamusi kõigile fotohuvilistele ja nüüd on hea võimalus tuua ajakirjaveergudelt erinäolised fotograafid vahetult kohtuma publikuga.“

Järgmised kohtumised leiavad aset 22. oktoobril, 12. novembril ja 10. detsembril.

Kohtumisõhtute programm Fotomuuseumi kodulehel

Fotomuuseumi teema-aasta näitused

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht