Gennadi Kurlenkov Tartu Kunstimajas

Alates reedest, 25. juunist on Tartu Kunstimaja väikeses saalis avatud pikaaegse Narva Kunstikooli direktori Gennadi Kurlenkovi isikunäitus „Subjektiivne reaalsus”.

Näitusel on esitatud portreed, figuraalsed ja abstraktsed kompositsioonid ning maastikumaalid kunstniku viimase 35 aasta loomingust. Nende visuaalne keel liidab erinevaid kunstilisi suundi, kuid Kurlnekovi loomingus on selge püüd üldistada, stiliseerida ja abstrahheerida. Ta kujutab inimest, tema muresid, emotsioone, räägib olemise igavestest väärtustest ja maailma loomisest, emadusest ja lapsepõlvest, inimese hingest ja harmoonia püüdlustest.

Autor lisab: “Igal kunstnikul on oma maailmatunnetus, vaade teda ümbritsevale reaalsusele, subjektiivne nägemus, oma kujundlik ja loominguline keel. Loominguline protsess on tunnete ja emotsioonide voog, mis väljendub lõuendil erinevates värvides. Usaldan alandlikult neid tundeid ning proovin läbi värvide ja harmoonia väljendada seda, mis neis peitub. Selles on loomingulist rõõmu, avameelsust ja värsket looduslikku energiat.”

Gennadi Kurlenkov on sündinud 1954. aastal Valgevenes. Kunstihariduse omandas Herzeni nimelise Pedagoogilise Instituudi kunstigraafika osakonnas Peterburis. 1991. aastast on ta Narva Kunstikooli direktor. Personaalnäitustega on esinenud Narvas, Ahtmes, Sillamäel, Rakveres, Tallinnas ja Tartus. Tema töid on nii erakollektsioonides kui muuseumides Eestis, Venemaal, Valgevenes, Soomes, Saksamaal, Rootsis, Prantsusmaal ja USAs.

Näitus jääb avatuks 25. juulini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht