Helsingi raamatumess toimub virtuaalselt, programmi saab jälgida ka Eestis

22.-25. oktoobrini toimuv Helsingi raamatumess toimub sel aastal virtuaalselt, mis tähendab, et pileti ostnud saavad messi kirjandusvestlusi jälgida kõikjal maailmas nii otse kui kahe nädala jooksul pärast messi. Messi teema on tulevik ja vestlustes on tähelepanu all nii kirjanduse tulevik kui kliimasoojenemine, inimsuhete mitmekesisus ja ühiskondlikud murrangud.

Virtuaalmessil on umbes 200 kirjandusvestlust ja esinejaid – kirjanikke, ühiskonnategelasi ja ajakirjanikke – on 400. Eestist kutsuti messile Valter Lang, kelle teos „Läänemeresoome tulemised“ (Tartu Ülikooli kirjastus, 2018) ilmus sel sügisel soome keeles pealkirjaga „Homo Fennicus“. Raamatu tõlkis Hannu Oittinen ja andis välja Soome vanim kirjastus Soome Kirjanduse Selts. Teos on saanud Soome meedias palju positiivset tähelepanu, seda on kajastanud nii Soome rahvusringhääling Yle, telekanal MTV kui mitmed ajalehed. Valter Langi esineb raamatumessil neljapäeval, 22. oktoobril kell 16.30. Teda intervjueerib Helsingi ülikooli läänemeresoome keelte professor Riho Grünthal.

Helsingi raamatumess on Soome suurim kirjandussündmus, kus oma värskelt ilmunud teoseid tutvustavad Soome tuntuimad kirjanikud. Sel aastal näiteks ka Eesti lugejale tuttavad Tommi Kinnunen, Kjell Westö ja Kari Hotakainen. Väliskirjanikest annavad messil ingliskeelse intervjuu Ken Follett, Camilla Läckberg, Camilla Grebe, Jo Nesbø, Lars Kepler ja Heather Morris. Messi programmijuht Ronja Salmi sõnul ootab ta suurima põnevusega laupäeval kavas olevat Elizabeth Strouti ja Sofi Oksaneni vestlust.

Messikava on kodulehel www.helsinginkirjamessut.fi , kust saab hankida ka pileti, millega saab messiprogrammi vaadata kuni 8. novembrini. Samal aadressil ja sama ajani pakuvad messil osalevad kirjastused oma raamatuid soodushindadega. Raamatute ostmiseks pole vaja messipiletit soetada.

Helsingi raamatumessi korraldab Helsingi messikeskus koostöös Soome Kirjastuste Liidu ja Soome Raamatukaupmeeste Liiduga. Eesti esinemist messil korraldab Eesti Kirjastuste Liit ja toetab Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht